Úvod Z DOMOVA Matoviča používa Boh jedinečným spôsobom, píše Krajčí

Matoviča používa Boh jedinečným spôsobom, píše Krajčí

Foto: archív

Igor Matovič sa stal tvárou dlhoočakávanej zmeny a Boh si ho používa jedinečným spôsobom, napísal o Igorovi Matovičovi súčasný minister zdravotníctva Marek Krajčí v mesačníku Rozsievač. Na článok upozornil Plus Jeden Deň.

„Áno, tak ako každý z nás, aj on má svoje ,muchy‘. Poznám ho však ako človeka, ktorý si vie uznať chybu a povedať prepáč. Nepochybne si ho Boh používa jedinečným spôsobom, dokonca tak, že neuveriteľné sa stalo skutočnosťou,“ uvádza sa v článku.

Mesačník Rozsievač vydáva Bratská jednota baptistov. „Na tomto výroku nie je nič prekvapivé, pretože Boh si používa každého človeka. Modlíme sa za všetkých politikov, ktorí pre našu krajinu konajú dobro,“ povedal v tejto súvislosti pre Plus Jeden Deň Benjamin Uhrin z Bratskej jednoty baptistov.

Krajčího článok vyšiel v májovom čísle, teda pred kauzou s premiérovou diplomovkou. Minister v ňom ďalej v súvislosti s Matovičom píše, že „Boh si použil dobré srdce, morálnu integritu, geniálnu kreativitu a odvahu na postupný základ skorumpovanej politickej garnitúry…“.

Krajčí je pritom podľa svojich starších vyjadrení presvedčený, že evanjelium je potrebné priniesť do sféry biznisu, médií, kultúry, vzdelávania, zdravotníctva a aj do politiky. V jednom zo zverejnených videí vyhlásil, že podľa neho Satan chce mať moc a chce to dosiahnuť cez svojich ľudí. Riešením preto je, aby božie deti prevzali zodpovednosť za krajinu.