Úvod Z DOMOVA Matovičovci dostali za bývanie v neskolaudovanom dome pokutu 500 eur

Matovičovci dostali za bývanie v neskolaudovanom dome pokutu 500 eur

Foto: archív

Premiér Igor Matovič sa v parlamente počas jeho odvolávania v lete priznal k tomu, že jeho rodina býva v neskolaudovanom dome. Vo veci potom začal konať stavebný úrad. Za to, bývanie v neskolaudovanej stavbe, napísanej na premiérovu manželku Paulínu, hrozila Matovičovcom až tridsaťtritisícová pokuta.

Podľa zistení televízie Markíza dostali nakoniec omnoho nižšiu pokutu, a to vo výške 500 eur. „Výška tejto pokuty je porovnateľná s inými podobnými prípadmi na území Trnavy,“ uviedla hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.

„Poľahčujúcimi okolnosťami boli v tomto prípade tie, že ide o fyzickú osobu, že to bol jej prvý priestupok proti stavebnému zákonu a zároveň stavebníčka spáchanie tohto priestupku priznala a so stavebným úradom spolupracovala,“ vysvetlila. Rozhodnutie o pokute je právoplatné. Rodina premiéra ju podľa televízie už zaplatila.

Výšku pokuty na sociálnej sieti okomentoval nezaradený opozičný poslanec Matúš Šutaj Eštok. „Za vedomé a drzé porušenie zákona dostal človek, ktorý má ísť všetkým ľuďom na Slovensku príkladom, vskutku ‚likvidačnú‛ pokutu.“

„Do svojho reformného plánu a boja proti korupcii by si mala vládna koalícia napísať ako prvoradý cieľ, aby porušovanie zákonov na Slovensku nebolo tou najlacnejšou možnosťou. A už vôbec nie pre predsedu vlády,“ dodal.