Úvod Z DOMOVA Matovičovi sa čoraz viac vyhrážajú. Po novom sa bude voziť v pancierovej...

Matovičovi sa čoraz viac vyhrážajú. Po novom sa bude voziť v pancierovej limuzíne

Foto: TASR

Úrad na ochranu ústavných činiteľov pristúpil k prísnejšiemu režimu stráženia premiéra SR Igora Matoviča údajne pre množiace sa agresívne reakcie a vyhrážky. Po novom sa bude presúvať v limuzíne s nepriestrelnými sklami. Igor Matovič doteraz využíval na presuny po Slovensku prevažne klasickú vládnu limuzínu alebo bežnú dodávku.

„Dôvody, spôsob, miera a taktika poskytovania ochrany Úradom pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR sú podľa osobitného predpisu predmetom utajovaných skutočností, preto informácie o týchto skutočnostiach úrad neposkytuje,“ reagovalo na záujem novinárov Ministerstvo vnútra SR.

Médiá nové bezpečnostné opatrenia pre premiéra spájajú jednak s narastajúcou nevôľou ľudí na obmedzovanie práv a opatrení proti koronavírusu, no najmä s nedávnym protestom pred Úradom vlády, kde zasahovali policajní ťažkoodenci. Protestujúci skandovali rôzne vulgárne heslá smerované práve Matovičovi.

K tomu, že premiér bude využívať opancierované vozidlo, sa už stihli vyjadriť aj niektorí politici. Jeden z hlavných Matovičových rivalov z minulosti, šéf SNS Andrej Danko poznamenal, že podľa denníka Plus jeden deň nové auto pre premiéra stálo 650-tisíc až 800-tisíc eur.

Vyjadrila sa aj Matovičova kritička Anna Belousovová: „Obyčajný človek Matovič chodí v opancierovanom aute. Asi preto, aby ho ľudia nerozpučili pri prejavoch lásky a úcty.“ Zdroj blízky vláde tvrdí, že iniciatíva vyšla od súčasného premiéra Matoviča. Jeho predchodcovia Robert Fico ani Peter Pellegrini takúto limuzínu nevyužívali.