Úvod Politika Mečiar fandí kotlebovcom, ale má aj výhrady

Mečiar fandí kotlebovcom, ale má aj výhrady

Foto: Pavel Kapusta

Na konferencii z cyklu 25 rokov obnovenej štátnosti pod názvom Obrana a bezpečnosť štátu v Hoteli Bratislava vystúpil aj trojnásobný predseda vlády SR Vladimír Mečiar. Na záver akcie odpovedal na otázky početného publika a reagoval na krátke diskusné príspevky prítomných. S Mečiarom verejne komunikovala aj poslankyňa NR SR za Ľudovú stranu Naše Slovensko (ĽSNS) Natália Grausová. Expremiér sa pri tejto príležitosti vyjadril k pôsobeniu tohto politickému subjektu.

Vladimír Mečiar si myslí, že väčšina slovenských voličov nie je radikálne naladená, sú viac konzervatívni. Dodal však, že na domácej politickej scéne má a bude mať svoje miesto aj strana Mariána Kotlebu, ktorú podľa neho volia skôr radikálnejšie orientovaní voliči. Vyslovil presvedčenie, že „ĽSNS má svojho voliča, ktorý ho nikdy neopustí a pôjde vždy za ním.”

Na druhej strane kotlebovcom vyčíta kvalitu práce v parlamente, ktorá je podľa neho poznačená politickou neskúsenosťou. “Keby ste nerobili nič iné, len Fica ťahali na diaľniciach, upozorňovali na jeho zodpovednosť, že sa prestali stavať, že veľa peňazí utieklo mimo, že sa štát vyciciava, tak máte tému, ktorej sa môžete držať a brať vládu na zodpovednosť. Pretože po tých cestách chodí každý a všetci vidia, že sa to nehýbe,” radí strane Mečiar.

Foto: archív

Doplnil, že kotlebovci v rámci mediálne komunikovaných tém idú do “príliš širokého záberu”. S aktuálnym počtom poslancov by vraj bolo efektívnejšie komunikovať v užšom zábere “na háklivé, šteklivé a osobné témy”.

Mečiar sa ďalej opýtal, či si ĽSNS trúfa s potenciálom, ktorý dnes má, na postavenie pozitívneho programu Slovenska. Vyjadril tiež pochybnosti, či v súčasnosti ĽSNS má takú úroveň odbornosti, že môže odpovedať na zložité otázky dneška. Na vlastnú rečnícku otázku si odpovedal negatívne. “Prosím, berte to tak, že to hovorím v dobrom,” povedal a pripomenul, že práve ĽSNS nehlasovala za zrušenie tz. Mečiarových amnestií. Zdôraznil, že si to váži.

“Želám im dobré, bola by to jednoduchá práca mať niekoho, na koho sa zavesíme a ‘ťahaj nás’. Ale aby potiahli za sebou tú väčšinu, aby získali aspoň 700-tisíc hlasov potrebných vo voľbách, to ešte nie je,” vyjadril svoj  názor expremiér. Na slová z publika “ale bude” poznamenal: “Dal by Boh.”

Mečiar radí ĽSNS: