Úvod Z DOMOVA Mečiar nakoniec nebude kandidovať v parlamentných voľbách

Mečiar nakoniec nebude kandidovať v parlamentných voľbách

Foto: archív

Bývalý viacnásobný premiér a predseda Hnutia za demokratické Slovensko (HZDS) Vladimír Mečiar v nadchádzajúcich parlamentných voľbách kandidovať nebude. Jeho návrat do politiky bol ohlásený koncom októbra a do volieb mal ísť na kandidátke Slovenskej ligy. Za ňou stojí aj jeho bývalý dlhoročný spolupracovník a predseda poslaneckého klubu HZDS Tibor Cabaj.

Kandidátku mala strana podávať dnes popoludní. V poslednej chvíli pred podaním kandidátky Mečiar údajne oznámil, že kandidovať nebude. Malo sa tak stať pre nezhody v samotnej strane o spôsobe kandidatúry vo voľbách. Jeho rozhodnutie bude mať pravdepodobne za následok, že sa Slovenská liga prakticky rozpadne. Viacerí jej členovia z celého Slovenska sa po takomto vývoji udalostí rozhodli Ligu opustiť.

Vladimír Mečiar bol v 90. rokoch trikrát predsedom vlády SR. Stál pri vzniku Slovenskej republiky v roku 1993. Poslednýkrát bol ako predseda HZDS koaličným partnerom Ficovej vlády v rokoch 2006 – 2010. Predsedom HZDS bol od jeho založenia v roku 1991 až do roku 2013.