Úvod Politika Mediálne manipulácie Západu presahujú všetky hranice

Mediálne manipulácie Západu presahujú všetky hranice

Foto: archív

Premiér Veľkej Británie David Cameron na konferencii Konzervatívnej strany v Manchestri nedávno deklaroval svoju ochotu použiť atómové zbrane: „Som pripravený stlačiť červené tlačidlo.“

Možno si spomeniete, aké šialenstvo vyvolalo Rusko slovami, že je atómovou veľmocou, ktorými reagovalo na agresívne plány krajín NATO. V prípade anglického premiéra však škandál určite nenastane.

Už sme si zvykli na dvojaký meter západných presstitútov. Bombardovanie afganskej nemocnice, kde zomreli v plameňoch dve desiatky obetavých dobrovoľníkov organizácie Lekári bez hraníc, je poľutovaniahodnou náhodnou udalosťou.

Nepravdivé správy o civilných obetiach zo Sýrie sú podľa nich „nevyvrátiteľným a explicitným“ dôkazom o „zverskom“ charaktere ruského režimu a „brutálnej“ invázii jeho armády.

Pri tejto úrovni demagógie nie sú žiaduce svedectvá o úľave sýrskych obyvateľov, ktorí útek teroristov pod paľbou ruského letectva vítajú, ani očividné obrazové svedectvá ruskej armády, používajúcej bomby navádzané satelitnou navigáciou s priemernou odchýlkou dva metre.

Naopak, útek vycvičených a vyzbrojených teroristov do Európy je podľa „správnych“ médií ďalšou príležitosťou obviniť Rusko z cielenej destabilizácie Európy. A nie je to len mediálny mainstream. Dnes je to súčasť hodnotenia tzv. elity, počínajúc najvyššími predstaviteľmi.

Americký prezident Obama sa na nedávnej neformálnej tlačovej konferencii prestal hrať na chápavého prezidenta a jeho vyjadrenia boli plné dešpektu, pohŕdania a klamstiev. Stačí spomenúť jeho vyjadrenia o Vladimirovi Putinovi.

Za obrovskou popularitou ruského prezidenta vidí štátom kontrolované médiá, ale ignoruje, že on sám bol zvolený na základe konsenzu 95 percent médií, ktoré cieľavedome ignorovali akékoľvek pochybnosti o jeho mandáte.

Kresba: archív
Kresba: archív