Úvod Spoločnosť Medzi Bratislavou, Trnavou a Sencom bude jazdiť 56 nových vlakov

Medzi Bratislavou, Trnavou a Sencom bude jazdiť 56 nových vlakov

Foto: archív

Na tratiach Bratislava – Trnava a Bratislava – Senec bude obojsmerne premávať 56 nových osobných vlakov Železničnej spoločnosti Slovensko (ŽSSK). Cieľovými, respektíve východiskovými stanicami v hlavnom meste budú Nové Mesto a Petržalka, v pracovných dňoch budú tieto vlaky jazdiť každých tridsať minút.

Výrazné zahustenie osobnej vlakovej dopravy v okolí Bratislavy je súčasťou letnej zmeny cestovného poriadku platnej od nedele 10. júna. Hlavným cieľom tejto zmeny je odbremenenie v súčasnosti preplnených mestských komunikácií a využitie potenciálu koľajovej dopravy na rýchlejšie a ekologickejšie cestovanie.

Letná zmena cestovného poriadku zavádza 29 nových vlakových spojení na trase Senec – Bratislava – Nové Mesto – Bratislava – Petržalka. V tomto dôležitom smere sa tak bude dať v pracovných dňoch cestovať v intervale každých tridsať minút. Každý vypravený vlak ponúkne cestujúcim približne tristo miest na sedenie. Rovnako sa posilní aj druhý veľmi vyťažený úsek Trnava – Bratislava, kde bude obojsmerne premávať spolu 27 nových vlakových spojov.

„Nové vlaky vedené na stanicu Bratislava-Nové Mesto majú odbremeniť dnes problematickú kapacitu koľají na hlavnej stanici v Bratislave. Zároveň medzi bratislavskými stanicami Nové Mesto a Petržalka prichádza k previazaniu najväčšieho sídliska – Petržalky vlakovými linkami mimo územie Bratislavy, konkrétne Ivanka pri Dunaji, Senec, Pezinok či Trnava,“ priblížila hovorkyňa ministerstva dopravy Karolína Ducká. Cestujúci podľa nej budú môcť ľahšie prestupovať a pokračovať do svojho cieľa.