Úvod Politika Merkelová: Nemci by sa mali integrovať s multikulturalizmom

Merkelová: Nemci by sa mali integrovať s multikulturalizmom

Foto: archív

Nemecká kancelárka Angela Merkelová počas prejavu na konferencii Kresťanskodemokratickej strany poúčala občanov o potrebe integrovať sa s multikulturalizmom. A to bez ohľadu na stúpajúcu zločinnosť, ktorá zachvátila krajinu s príchodom migrantov: „Niektorým ľuďom, ktorí vždy žili len tu v Nemecku, zúfalo chýba akési školenie, aby sa konečne integrovali.“

Starosti jej vraj robia aj šíriace sa buričské komentáre na internete. Dokonca v niektorých prípadoch musela zakročiť vláda. Štátny prokurátor je totiž podľa nej zodpovedný aj za internet, „to predsa nie je nejaký mimozákonný priestor“. Merkelová presadzujúca politiku otvorených hraníc obviňuje pravicové segmenty zo „silnejúcej polarizácie spoločnosti“.

Hoci od svojich stúpencov v CDU zožala ovácie, väčšina bežných Nemcov z jej slov nie je nadšených. Najmä v súvislosti s faktom, že sa od príchodu množstva migrantov do krajiny podľa štatistík katastrofálne zvýšil počet zločinov. Prejav bol v rozpore aj so slovami samotnej Merkelovej z roku 2010, keď priznala, že multikulturalizmus zlyhal, čo potvrdzujú i neprestávajúce sexuálne útoky na ženy.

Nielen kancelárka poúča pôvodné obyvateľstvo o potrebe ich integrácie. Volker Beck zo strany Zelených tvrdí, že Nemci by sa mali naučiť po arabsky, keďže vraj migrantov nemožno nútiť hovoriť po nemecky. A prezident Joachim Gauck je presvedčený, že Nemecko sa raz dočká moslimského prezidenta… Oddanosť takýchto politikov ideám multikulturalizmu na úkor bezpečnosti vlastného obyvateľstva je desivá.