Úvod Politika Merkelová sa dohodla s Zuckerbergom na cenzúre Facebooku

Merkelová sa dohodla s Zuckerbergom na cenzúre Facebooku

Mark Zuckerberg s Angelou Merkelovou počas zasadnutia OSN v New Yorku. (Reprodukcia: archív)

Zdá sa, že cenzúra na internete v súvislosti s utečeneckou krízou v Európe dostáva čoraz reálnejšie kontúry. Podľa nemeckého servera Frankfurter Allgemeinezeitung sa šéf Facebooku Mark Zuckerberg počas zasadnutia OSN v New Yorku dohodol s Angelou Merkelovou na “opatreniach proti nenávistným prejavom” na najväčšej sociálnej sieti.

Ťaženie proti nevhodným názorom
Nemecká kancelárka požiadala Zuckerberga, aby na Facebooku prijal opatrenia proti nenávistným prejavom voči utečencom. Zuckerberg to Merkelovej prisľúbil, pričom obaja sa vzájomne sa ubezpečili, že situácia sa musí zmeniť.

Zakladateľ Facebooku upresnil, že jeho spoločnosť sa rozhodla financovať aktivistické skupiny, ktoré budú vyhľadávať inkriminované príspevky na sociálnych sieťach.

Zuckerberg tiež uviedol, že poskytne finančnú podporu organizáciám zhromažďujúcim sťažnosti proti akýmkoľvek prejavom nenávisti.

ZÁMEROM FACEBOOKU JE, ABY „NEVHODNÉ“ PRÍSPEVKY A KOMENTÁRE MOHLI BYŤ ČO NAJRÝCHLEJŠIE ODSTRÁNENÉ.

Stretnutiu predchádzala kampaň v nemeckých mainstreamových médiách, v ktorej prezentovali nespokojnosť tamojších štátnych orgánov s kritickými komentármi a názormi užívateľov sociálnych sietí na adresu utečencov.

Foto: archív
Foto: archív

Represia ako forma potláčania slobody prejavu
V tejto súvislosti bola v Nemecku zriadená pracovná skupina, ktorá sa má zaoberať tresným stíhaním osôb za zverejňovanie pre vládnucu elitu nepohodlných názorov na utečencov.

Nemecký minister spravodlivosti Heiko Maas po stretnutí s vedením berlínskej pobočky Facebooku vyhlásil, že pracovná komisia zložená so zástupcov Facebooku a ďalších sociálnych sietí a ministerských úradníkov bude vyhodnocovať, či užívatelia sociálnych sietí nezverejňujú príspevky s „nevhodným obsahom“.

Maas si myslí, že tieto príspevky sú nielen za hranicou slobody prejavu, ale podľa nemeckej legislatívy sú vraj aj nezákonné. V posledných týždňoch nemecké orgány zaviedli tzv. nulovú toleranciu voči jednotlivcom, ktorí zverejnili kritické alebo nenávistné komentáre na internete.

OBJAVILI SA AJ INFORMÁCIE O MOŽNOM ODOBERANÍ DETÍ RODIČOM, KTORÍ BUDÚ PREZENTOVAŤ XENOFÓBNE A RASISTICKÉ NÁZORY.

Podobné opatrenia pripravuje aj Rakúsko, ktoré uvažuje o trestnom stíhaní užívateľov sociálnych sietí za rasistické a xenofóbne príspevky.

Rokovanie Zuckerberga s Merkelovou:

Prečítajte si aj:
Nemci pomáhali USA sledovať európskych poslencov

16 komentárov

  1. Makrela a Cukor sa dohodli na cenzúre. Ako keby doteraz neexistovala. A ja sa celkom tomu teším. Konečne bude FB plný lásky, porozumenia, nehy a slniečka. Keď nechcete myslieť pozitívne, tak vám to prikážeme … 🙂

  2. Hitlerovi sa nepodarilo pred 70 rokmi polozit europu na kolena ale madam Merkelova to hravo zvlada a este zato dostane nobelovu cenu.Stratil som doveru v instituciu EU!Ludia robme nieco ,to nemdopadne dobre.

  3. nic tym nezmeni ta nemecka potvora, aj tak to ludia budu sirit dalej
    lebo pravda sa neda umlcat
    a islam a to co nam pusta do domovou tato tupa osoba je len a len o islamizacii EU o ktorej nechce aby vsetci tu pravdu vedeli

Comments are closed.