Úvod Kultúra Metallica vydá nový štúdiový album

Metallica vydá nový štúdiový album

Foto: archív

Americká heavymetalová skupina Metallica ohlásila vydanie svojho nového štúdiového albumu s názvom „Hardwired…to Self-Destruct“, prvého od roku 2008. Platňa bude obsahovať vyše 80 minút hudby a do predaja sa dostane 18. novembra, informovala agentúra AP.

Skupina vo vysielaní rozhlasovej stanice KXXR v Minneapolise zároveň predstavila prvý singel z nového albumu s názvom „Hardwired“. Členovia tohto zoskupenia, ktoré vzniklo v roku 1981, tvrdia, že ich v poradí 10. samostatný štúdiový album predstavuje „ďalšiu fázu cesty“. Pôjde o prvý album, ktorý skupina vydá vo svojom vlastnom nezávislom hudobnom vydavateľstve Blackened Recordings. Na albume sa bude nachádzať 12 skladieb nahrávaných od roku 2014.

Metallica: Hardwired

Podľa vyjadrenia členov skupiny bude nový album dostupný vo formáte dvojitého CD, vinylovej platne, digitálnych súborov, ako aj luxusnej edície s „riffmi, ktoré boli základom celej nahrávky“.

Súčasnú zostavu Metallicy tvoria spevák a gitarista James Hetfield, bubeník Lars Ulrich, gitarista Kirk Hammett a basový gitarista Robert Trujillo. Skupina vydala ostatný štúdiový album „Death Magnetic“ v roku 2008, hoci medzitým vydala niekoľko EP, koncertných nahrávok, ako aj kolaboratívny štúdiový album „Lulu“ v spolupráci s dnes už zosnulým Lou Reedom.