Úvod Spoločnosť MHK Humenné bude v novej sezóne farmou pre HC Košice 

MHK Humenné bude v novej sezóne farmou pre HC Košice 

Foto: archív

Mládežnícky hokejový klub (MHK) Humenné, bude počas hokejovej sezóny 2018/2019 pôsobiť ako farmárske družstvo HC Košice. Oba kluby sa dohodli, že MHK Humenné bude na stretnutia košického A-mužstva uvoľňovať ktoréhokoľvek hráča podľa výberu trénera. Zároveň bude humenský klub zaraďovať hráčov A-mužstva a juniorov HC Košice v majstrovských stretnutiach základnej zostavy.

Naopak, HC Košice bude uvoľňovať na stretnutia farmárskeho družstva hráčov, ktorí nebudú zaradení do základného 22-členného kádra na zápasy extraligy. MHK Humenné bude tak môcť využívať aj vybraných hráčov košickej juniorky.

„Podpis zmluvy je dobrou správou pre obe mužstvá. Vybraní hráči oboch klubov budú môcť zbierať skúsenosti v extralige aj 1. lige. Táto spolupráca pre nás zároveň znamená možnosť efektívne využívať všetkých hráčov vrátane juniorského kádra.

Oceňujeme aj prístup Humenného, ktoré do rozvoja hokeja v meste investuje veľa energie a nemalé prostriedky. Hráči majú zároveň možnosť hrať na jednom z najkrajších štadiónov na východnom Slovensku,“ povedal Július Lang, prezident HC Košice.

Spoločná tlačová beseda MHK a HC Košice, v strede primátorka Humenného Jana Vaľová. (Foto: archív)

„Je dôležité, že sa mesto aktívne podieľa na vedení klubu a sme radi, že mužstvu sa darí. Jasným dôkazom je aj víťazstvo MHK v druhej lige seniorov a postup do vyššej súťaže. Zmluvu s HC Košice vnímam ako potvrdenie kvality a správnosti krokov, ktoré podnikáme pre koncepčný a udržateľný rozvoj hokeja v Humennom,“ povedala primátorka mesta Humenné Jana Vaľová.

MHK Humenné sa stalo v sezóne 2017 – 2018 víťazom druhej hokejovej ligy seniorov a zaslúžene si vybojoval postup do prvej ligy. Káder pre ďalšiu sezónu začal s letnou prípravou 1. augusta 2018 pod vedením renomovaného trénera Milana Staša. Ku kvalite hokeja v Humennom prispieva aj zrekonštruovaný štadión s kapacitou 4 500 divákov, ktorý je tretím najväčším v Prešovskom kraji.