Úvod Z DOMOVA Mikulec protestujúcim: Očkovanie je najlepšia cesta, tak neviem, čo tu stále riešime

Mikulec protestujúcim: Očkovanie je najlepšia cesta, tak neviem, čo tu stále riešime

Roman Mikulec. (Foto: TASR)

Desiatky ľudí zablokovali hraničný priechod Čunovo – Rajka smerom zo Slovenska na Maďarsko. Vyjadriť tým chceli nespokojnosť s novými podmienkami vstupu do SR, ktoré platia pre pandémiu nového koronavírusu.

Nespokojní občania protestovali aj na ďalších hraničných priechodoch, napríklad v Komárne, Milhosti, Šahách, Brodskom, Suchej Hore, Svrčinovci či na hraničnom priechode Bratislava Petržalka – Berg.

Išlo z veľkej časti o tzv. pendlerov, ktorí za prácou dochádzajú do susedných štátov. Tí odmietajú aktuálne platné opatrenia na hraniciach. Nezaočkovaní pendleri sa totiž raz týždenne musia testovať PCR testami na vlastné náklady, čo považujú za likvidačné.

“Urobíme všetko preto, aby hranice boli prejazdné,” reagoval po rokovaní vlády minister vnútra Roman Mikulec na protesty na hraniciach, pričom dodal, že blokáciu priechodov nevníma pozitívne. “Pendlerom to nepomôže. Nemá nijaký zmysel, aby chodili a blokovali hraničné priechody,“ dodal.

Podľa neho mali pendleri dosť času, aby si vyriešili svoju situáciu a aby sa pripravili. „Z celého sveta chodia správy o tom, že očkovanie je najlepšou cestou, tak neviem, čo tu stále riešime. Keď chcú pendlovať, musia dodržiavať pravidlá,“ doplnil Mikulec.