Úvod Z DOMOVA Minister hospodárstva Richard Sulík rezignoval na svoju funkciu, ostatní ministri za SaS...

Minister hospodárstva Richard Sulík rezignoval na svoju funkciu, ostatní ministri za SaS odstúpia neskôr

Richard Sulík. (Foto: archív)

Minister hospodárstva a líder SaS Richard Sulík rezignoval na svoju funkciu. O návrhoch OĽaNO na pomoc ľuďom je SaS podľa jeho slov pripravená konštruktívne rokovať, ale až po odchode lídra OĽaNO Igora Matoviča z vlády. Strana odmieta predlžovanie koaličnej krízy.

„Ja som nepovedal, že s tými bodmi súhlasíme, sme pripravení sa o nich konštruktívne rozprávať. Nebudeme o nich hovoriť skôr, ako bude splnená naša základná požiadavka,“ uviedol šéf liberálov s tým, že požiadavky OĽaNO vnímajú ako návrhy na rokovanie.

„Igor Matovič premárnil čas, neboli nijaké rokovania,” podotkol Sulík. SaS to podľa jeho slov považuje za zámerné predlžovanie koaličnej krízy a zahrávanie sa s krajinou. Poukázal na aktuálnu energetickú krízu. Podčiarkol potrebu rozhodnúť, ako bude vláda ďalej fungovať, a nie sa vracať do bodu nula pri rokovaniach.

Sulík zároveň požiadal ostatných ministrov za SaS, aby demisie nepodávali hneď a počkali na najbližší vývoj. Dodal, že Matovičovi tak dávajú čas na splnenie ich požiadavky. Spor v koalícii trvá dlhodobo. SaS oznámila odchod z koalície, žiada odstúpenie lídra OĽaNO Igora Matoviča z vlády, čo hnutie odmietlo.