Úvod Z DOMOVA Ministerstvo kultúry považuje úspech festivalu Východná za jednu z priorít

Ministerstvo kultúry považuje úspech festivalu Východná za jednu z priorít

Foto: archív

Úspech medzinárodného folklórneho festivalu Východná je jednou z priorít Ministerstva kultúry SR. Prípravám treba venovať adekvátnu pozornosť a prinavrátiť mu jeho status. Zhodli sa na tom ministerka kultúry Martina Šimkovičová a starosta obce Východná Pavel Krupa.

„Spätná väzba, či už od vedenia obce Východná alebo samotných partnerov festivalu, je pre mňa veľmi dôležitá. Festival totiž poskytuje priestor nielen na priateľské stretnutia všetkých generácií folkloristov, ale zároveň je dôležitým pilierom zachovania klenotov našej kultúry.

Je preto pre nás nesmierne dôležité zvýšiť jeho kvalitu,“ uviedla ministerka Šimkovičová. So starostom Východnej prediskutovali najdôležitejšie kroky a harmonogram príprav festivalu.

Okrem toho si mali zadefinovať problémy, ktoré sa týkajú organizácie a „nedostatočnej komunikácie zo strany Národného osvetového centra“, ktoré je hlavným organizátorom podujatia. Ministerka sľubuje odstránenie nedostatkov. Festival Východná sa tento rok uskutoční 4. až 7. júla a hlavným motívom budú „tradície v pohybe“.