Úvod Z DOMOVA Ministerstvo vnútra nakúpi nové autá a dodávky za 6,76 milióna eur

Ministerstvo vnútra nakúpi nové autá a dodávky za 6,76 milióna eur

Budova ministerstva vnútra SR v Bratislave. (Foto: archív)

Ako vyplýva z oznámenia zverejnenom vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, Ministerstvo vnútra (MV) SR plánuje nakúpiť vozidlá v predpokladanej hodnote 6,76 milióna eur bez DPH.

Viacúčelové autá a dodávky majú slúžiť Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR a ďalším útvarom v rezorte. Vyhlásené verejné obstarávanie sa delí na viac častí, s víťazmi uzavrie rezort rámcové zmluvy. Ponuky možno predkladať do 25. januára 2022.

V prvej časti zákazky v predpokladanej hodnote 4,6 milióna eur bez DPH obstaráva rezort spolu 50 viacúčelových áut s pohonom 4×4 a 35 dodávok s pohonom 4×4. „Predmetom zákazky je aj príslušenstvo k uvedeným vozidlám, napríklad prípravy na montáž rádiostanice, svetelné a zvukové výstražné zariadenie pre skrytú montáž s určením pre políciu,“ uviedol rezort v popise zákazky.

Druhá časť zákazky sa týka 30 viacúčelových automobilov v odhadovanej hodnote 1,04 milióna eur bez DPH. Pri desiatich veľkých dodávkach v tretej časti zákazky odhaduje rezort hodnotu na 429.334 eur bez DPH. Za malé dodávkové automobily v počte 20 kusov predpokladá celkovú cenu 681.888 eur bez DPH.