Úvod Z DOMOVA Ministerstvo vnútra nevyvesí čiernu zástavu na počesť Milana Lučanského

Ministerstvo vnútra nevyvesí čiernu zástavu na počesť Milana Lučanského

Foto: archív

Minister vnútra Roman Mikulec nenechá vyvesiť na budovu ministerstva čiernu zástavu na počesť zosnulého policajného exprezidenta Milana Lučanského. Podľa neho na to nie sú splnené podmienky. Nebol totiž vyhlásený štátny smútok.

„Samozrejme, príslušníci policajného zboru si môžu uctiť pamiatku generála Lučanského na Prezídiu policajného zboru SR, kde je umiestnená kondolenčná kniha, alebo zapálením sviečky na všetkých pracoviskách policajného zboru,“ uviedol Mikulec.

Podľa servera Pravda však minister vnútra nemá pravdu, ak uvádza, že na vyvesenie čiernej zástavy musí byť vyhlásený štátny smútok. Pri štátnom smútku sú totiž zástavy spustené na pol žrde. Čiernou zástavou si štátne úrady pripomínajú úmrtia významných osobností alebo svojich zamestnancov.

V príspevku na Facebooku reagoval Mikulec aj na vyhlásenie vdovy po bývalom policajnom prezidentovi, že nemala dostatočný prístup k manželovmu telu. Rodina okrem toho stále čaká na výsledky pitvy. Zo slov Martiny Lučanskej podľa Mikulca cítiť „politické motívy a pozadie“.