Úvod Kultúra Modus má po 30 rokoch nový videoklip

Modus má po 30 rokoch nový videoklip

Foto: archív

Slovenská legenda Modus hlási návrat na hudobnú scénu, po 30 rokoch vydáva videoklip k novému singlu Dávam ti všetko. „Videoklip sa nakrúcal v niekoľkých exteriéroch a niekoľko dní, keďže počasie je nevyspytateľné,“ uviedol pre médiá Juraj Zaujec. Réžiu vzal na seba Jenco Koháry, ktorý už vytvoril mnoho známych diel pre viacero interpretov.

„Jenco navrhol vhodný koncept pre túto pesničku a všetci sme sa sním hneď stotožnili. Výsledok je jasný – pohodová letná pesnička o láske,“ dodal Juraj. Vo videoklipe si spolu s Jurajom zahrala aj herečka Petra Molnárová.

Modus – Dávam Ti všetko:

Pieseň samotnú zložil Juraj Zaujec. „Atmosféra v kapele je perfektná a veľmi tvorivá. Každý prichádza s novými nápadmi. Máme prísne skúšky, čo je vidieť aj na rozpracovaných veciach, ktorých máme kvantum. Určite plánujeme ďalší singel a na jeseň aj album,“ doplnil Juraj.

Skupina Modus funguje v zložení zakladajúcich členov – Jano Baláž a Ľubo Kyslík Stankovský a nových tvárí, ktorými sú Juraj Zaujec, Pavol Bartovic a Juraj Gregorík.

„Back to the roots, ako sa hovorí, keďže som bol zakladateľom Modusu spolu s Kyslíkom Stankovským. Ja som Modus opustil v roku 1975, po dlhých rokoch som sa doň opäť vrátil,“ spresnil Jano Baláž.

Kapelu Modus bolo možné vidieť už na viacerých koncertoch po Slovensku. Najbližšie vystúpi napríklad v Levoči a vo Vajnoroch. V Budúci rok oslávi Modus 50. výročie svojho založenia, ktoré by podľa dostupných informácií malo byť prezentované česko-slovenským turné.