Úvod ZO ZAHRANIČIA Moskva: Ruská armáda zničila na Ukrajine ďalšie zbrane zo Západu

Moskva: Ruská armáda zničila na Ukrajine ďalšie zbrane zo Západu

Foto: archív

Ruská armáda pri masívnych útokoch na východe Ukrajiny zničila ďalšie zbrane dodané zo západných krajín. V Moskve o tom informoval hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov. Pri meste Časiv Jar ležiacom v Doneckej oblastibol podľa ministerstva zničený hangár, v ktorom sa nachádzali húfnice M777 dodané Spojenými štátmi.

Pri tomto útoku malo zahynúť aj množstvo ukrajinských vojakov. Desiatky ukrajinských vojakov mali zahynúť aj pri ruských delostreleckých a raketových útokoch v Mykolajivskej oblasti na juhu krajiny, v Dnepropetrovskej oblasti v okolí mesta Dnipro a na ďalších miestach, zničená bola aj vojenská technika a niekoľko muničných skladov.

Pri atakoch prišli o život aj zahraniční bojovníci. Ruské letectvo zostrelilo v Mykolajivskej oblasti aj dve ukrajinské stíhačky Suchoj Su-25. Okrem toho ruská protivzdušná obrana v priebehu 24 hodín zostrelila ďalších 15 bojových dronov, tvrdí Konašenkov. Gubernátor Doneckej oblasti Pavlo Kyrylenko na sociálnej sieti informoval o intenzívnych útokoch ruských síl na oblasť.