Úvod Politika Moslimský prievan na londýnskej radnici

Moslimský prievan na londýnskej radnici

Foto: archív

Keby bol niekto pred sto rokmi anglických imperiálnych vydriduchov presviedčal, že začiatkom budúceho milénia sa londýnskym starostom stane moslim, považovali by to za účinok ópia.

Ale keď sa 7. mája 2016 skutočne ujímal úradu šéfa londýnskej radnice moslim, nebola to halucinácia. Sľub starostu zložil Sadiq Khan, potomok pakistanských moslimov. A priamo v Southwardskej katedrále!

„Vždy budem robiť všetko vo svojej moci, aby som naše mesto učinil ešte lepším. Chcem byť starostom všetkých Londýnčanov,“ sľuboval

So svojím pevným rodinným podložím pakistanského islamistu má však ambície skutočne smelé. „Starostom všetkých Londýnčanov“ môže totiž byť asi tak, ako by mohol byť saharský černoch starostom všetkých obyvateľov Rovaniemi, hlavného mesta Laponska. A ešte Eskimákov zásobovať snehom…

V pozadí tohto suchého anglického humoru však Londýnčania môžu vidieť, ako krajinu dobieha dávna koloniálna minulosť. Do Albionu vtedy navozili tisíce otrokov z porobených národov.

Ich potomkovia dnes sami postupne kolonizujú bývalú ríšu. Zároveň však Briti čelia novodobému kolonializmu zo strany EÚ, ktorej sú zatiaľ členom. Desaťtisíce migrantov smerujú cez Lamanšský prieliv, aby riadené rozleptávanie starého kontinentu presunuli aj na Ostrovy.

Tu zaráža zjavná národná vykorenenosť Londýnčanov, ktorí starostovské voľby masochisticky odignorovali. Novú hlavu mesta tak postavili na politický piedestál a naplnili tak scenár ďalšieho dejstva absurdného divadla o duchovnom pustošení Európy. Šou pokračuje podľa plánu.

Do Londýna môžu teraz smerovať blahoprajné telegramy z Berlína, Bruselu či Paríža. A obyvateľom mesta tiež v ich rodnej reči, ktorú zatiaľ majú na vlastnom území blahosklonne povolenú používať, známy odkaz: „The show must go on.“

Ale vzápätí sa môžu dočkať ďalšieho odkazu, aký dôverne poznajú gambleri pri potupných koncoch svojich hazardných hier: „Game over.“

1 komentár

  1. Čo sa mi bieli čudujeme
    Kto sú dnes Londinčania? Odovzdajme všetko „kapitalistom-židom “ čo sa stalo a odovzdajme aj naše bydlisko, rodinu Afričanom v mene ľudských práv. Kto ma iný názor je fašista a treba zaviesť takú cenzúru aká tu ešte nebola v mene islamu. Zľatý socializmus, mali sme aspoň strechu nad hlavou a možno časom pochopíme ako sa majú bezdomovci o pár rokov.

Comments are closed.