Úvod Politika Most-Híd dorokoval, nepovedal, či zostáva v koalícii

Most-Híd dorokoval, nepovedal, či zostáva v koalícii

Foto: archív

Republiková rada Mosta-Híd dorokovala, predstavitelia strany nepovedali, či sa rozhodli z koalície odísť, alebo v nej zostať. Išli najskôr informovať koaličných partnerov Smer-SD a SNS. „Najskôr ideme informovať partnerov. Nebudem im to odkazovať cez vás,“ povedal novinárom pri odchode na Úrad vlády SR predseda Mosta-Híd Béla Bugár.

Republiková rada Mosta-Híd mala rozhodnúť o tom, či strana zostane v koalícii, alebo z nej odíde. Časť strany bola pri príchode na rokovanie za odchod, časť chcela zostať. Niektorí hovorili, že ak strana v koalícii zostane, odídu. Odchod z koalície žiadal poslanec Národnej rady SR František Šebej, ktorý by mal v prípade zotrvania v koalícii odísť.

V súvislosti s odchodom sa spomínajú aj ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská, štátny tajomník ministerstva práce Ivan Švejna, poslanec NR SR Peter Kresák. Odchod pripúšťal aj štátny tajomník rezortu obrany Róbert Ondrejcsák. Viacerí hovorili, že odchod ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorý Most-Híd žiadal, už nemusí stačiť na upokojenie situácie. Kaliňák mal podľa nich odísť skôr.