Úvod ZO ZAHRANIČIA Musk na základe hlasovania užívateľov rozhodol o obnovení Trumpovho účtu na Twitteri

Musk na základe hlasovania užívateľov rozhodol o obnovení Trumpovho účtu na Twitteri

Foto: archív

Nový majiteľ sociálnej siete Twitter Elon Musk rozhodol o obnovení účtu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa na Twitteri. Rozhodol tak na základe výsledkov hlasovania užívateľov Twitteru o návrate Trumpa na túto platformu. „Ľudia prehovorili. Trump bude na Twitteri obnovený,“ napísal Musk v príspevku na Twitteri.

Na Muskovom profile hlasovalo v ankete o Trumpovom návrate viac ako 15 miliónov používateľov. Za obnovenie účtu bývalého amerického prezidenta hlasovalo 51,8 percenta zúčastnených. Trump však povedal, že sa na Twitter neplánuje vrátiť a zostane na vlastnej sociálnej sieti Truth Social, ktorej sa podľa neho mimoriadne darí.

Trump, ktorý oficiálne oznámil svoju kandidatúru na prezidenta USA v roku 2024, pochválil Muska a povedal, že ho mal vždy rád. Tvrdí však, že na Twitteri je množstvo falošných účtov a problémy, ktorým táto sociálna sieť čelí, sú „neuveriteľné“.

Twitter zablokoval Trumpov účet v roku 2021. Podľa oficiálneho zdôvodnenia to mala byť reakcia na vniknutie jeho priaznivcov do sídla amerického Kongresu. Krátko pred útokom zo 6. januára 2021 Trump pred svojimi priaznivcami spochybnil legitimitu prezidentských volieb, v ktorých ho mal poraziť súčasný prezident Joe Biden.

Musk už robil podobné prieskumy na Twitteri aj v minulosti. Minulý rok sa svojich sledovateľov pýtal, či by mal predať akcie svojej spoločnosti na výrobu elektromobilov Tesla. Po tomto prieskume predal akcie za viac ako jednu miliardu dolárov.