Úvod Turistika Na Devínskej Kobyle bude rozhľadňa, uvidíte z nej Viedeň aj Alpy

Na Devínskej Kobyle bude rozhľadňa, uvidíte z nej Viedeň aj Alpy

Vizualizácia: archív

Ako informoval portál dobrenoviny.sk, v lokalite vrchu Devínska Kobyla, ktorá sa nachádza blízko bratislavských mestských častí Devínska Nová Ves, Devín a Dúbravka, vznikne na mieste bývalej vojenskej raketovej základne z čias studenej vojny nová turistická atrakcia. Pôjde o vyhliadkovú vežu z oceľovej konštrukcie – bude mať výšku viac ako 21 metrov a prístupná bude naraz pre maximálne pätnásť osôb.

Projekt, ktorého realizáciu má na starosti bratislavská mestská časť Devínska Nová Ves, už získal prvé povolenie a mal by stáť 250-tisíc eur, projektanti však pripúšťajú, že cena môže byť aj o čosi nižšia, infomujú dobrenoviny.sk. Zaujímavosťou je, že jej vizuál je inšpirovaný pamodlivkou dlhokrkou – hmyzom žijúcim v tejto lokalite.

Nová vyhliadková veža bude umiestnená vo výške 530 metrov nad morom. Prístup k nej bude možný po asfaltovej ceste, čo ocenia najmä nadšenci cyklistiky. Z veže má byť pri dobrej viditeľnosti výhľad na Zobor, Viedeň i rakúske Alpy. Vyhliadková veža by mohla byť hotová ešte tohto roku v termíne september – október. Pritiahnuť má turistov nielen zo Slovenska, ale aj z prihraničných oblastí.