Úvod Spoločnosť Na doživotie odsúdený bos Okoličány ušiel do zahraničia

Na doživotie odsúdený bos Okoličány ušiel do zahraničia

Foto: archív

Róbert Okoličány, považovaný za bosa východoslovenského podsvetia, napriek tomu, že ho v stredu sledovala celý deň polícia, ušiel do zahraničia. Ešte počas dňa bol na východnom Slovensku. Po vynesení rozsudku o doživotnom treste súd vydal príkaz na zatknutie Okoličányho a okamžitý nástup do výkonu trestu. Okoličány sa už niekoľko rokov pohyboval na slobode.

Polícia pátra aj po Róbertovi Nigutovi, vplyvnom a nebezpečnom členovi Okoličányho gangu. Vyplýva to z oficiálnej stránky slovenskej polície o hľadaných a nezvestných osobách. Okoličányho, Niguta a ďalšieho člena skupiny Jaroslava Potučka odsúdil Najvyšší súd SR na doživotné tresty odňatia slobody. Rozhodnutie súdu bolo právoplatné.

V prípade figurovalo spolu 16 obžalovaných, ktorých prokurátor vinil z 20 skutkov. Podľa súdu sa mali jednotliví obžalovaní dopustiť trestných činov ako založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej a teroristickej skupiny, viacerých vrážd, nedovoleného ozbrojovania, lúpeže, vydierania, krádeže, poškodzovanie cudzej veci a ďalších.

Okrem iných dôkazov obžalovaných podľa súdu usvedčovala aj výpoveď korunného svedka. Treba zdôrazniť, že svedok bol jednou z osôb účastnej na činnosti zločineckej skupiny. Vypovedal o rôznych okolnostiach na základe vlastných prežitých udalostí, povedal okrem iného predseda senátu. S výnimkou jedného skutku tak išlo o priameho svedka. Predseda senátu doplnil, že tento svedok vypovedal vo veci viackrát, pričom išlo o totožné výpovede.