Úvod Z DOMOVA Naď: Matovič pomohol Slovensku ako málokto. Dajte vláde ešte šancu

Naď: Matovič pomohol Slovensku ako málokto. Dajte vláde ešte šancu

Jaroslav Naď. (Reprofoto: archív)

Hosťom Diskusného klubu portálu Startitup bol minister obrany SR Jaroslav Naď, ktorý okrem iného hodnotil aj vzťahy medzi ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom a šéfom rezortu financií Igorom Matovičom. Podľa Naďa by Sulík neodstúpil, keby odstúpil Matovič, ako deklaroval predseda SaS.

Naď tiež uviedol, že “v histórii Slovenska nebol slabší predseda vlády ako Peter Pellegrini”, naopak vyzdvihol súčasného premiéra Eduarda Hegera, ktorý podľa neho “robí fantastickú robotu, len on dokáže udržať koalíciu pokope a v zahraničí má taký kredit, o akom sa Pellegrinimu a Ficovi nesnívalo ani z diaľky“.

Minister obrany sa nestotožňuje s tvrdeniami, že Igor Matovič škodí Slovensku i hnutiu OĽaNO. Naopak, podľa neho “pomohol Slovenskej republike ako málokto tým, že poslal Roberta Fica na smetisko dejín”.

Pripomenul, že kabinety Matoviča a Hegera museli čeliť náročnému obdobiu pandémie a zdôraznil, že vláda na rozdiel od predošlých “nekradne” a robí množstvo pozitívnych vecí. Na záver minister poprosil slovenských občanov, aby tejto vláde ešte “dali šancu a nelámali nad ňou palicu“.