Úvod Z DOMOVA Naď: Neviem si predstaviť, že by pandémiu nemanažoval Matovič

Naď: Neviem si predstaviť, že by pandémiu nemanažoval Matovič

Foto: archív

„Projektový manažér na riešenie covidu je čistá utópia, lebo vždy tam budú politické dôsledky, ktoré môže a musí riešiť len líder a tým lídrom je Igor Matovič, lebo je predsedom vlády.“

Verejne to vyhlásil minister obrany a Matovičov blízky spolupracovník Jaroslav Naď, ktorý si nevie predstaviť, že by pandémiu manažoval niekto iný ako premiér. V súvislosti s rozpormi vo vláde, najmä pri prijímaní opatrení proti šíreniu koronavírusu, sa neobáva predčasných volieb. Myslí si, že sme svedkami hodnotového, nie osobného zápasu.

„Nedá sa to urobiť tak, že sa vyberie nejaký ‘Jozef Mak, človek milión’, a povie sa, že ‘ty budeš manažér na tento projekt’,“ povedal Naď. Pripustil, že môže pôsobiť zle, ak vláda prijme rozhodnutie a o dva dni na to zasadne pandemická komisia a vzhľadom na situáciu navrhne oveľa prísnejšie opatrenia.

„Môžeme diskutovať o tom, či bude mať silnejšiu pozíciu vláda, ústredný krízový štáb alebo pandemická komisia,“ dodal v súvislosti s riešením pandémie šéf rezortu obrany v medializovanom stanovisku.