Úvod Tipy & rady Najčastejšie chyby pri líčení

Najčastejšie chyby pri líčení

Nikto a nič nie je bez chýb a platí to aj pri tvorbe mejkapu. Pozrime sa na najčastejšie chyby pri líčení, ktoré by mohli prekaziť vašu snahu o príjemný vzhľad. Našťastie, jestvujú spôsoby, ako chyby líčenia skorigovať a dosiahnuť želaný look. Absolvujte rýchlu a jednoduchú lekciu krásy…

Grafika: napalete.sk
Grafika: napalete.sk

Mejkap
Aj keby sa mohlo zdať lákavé nanášať vrstvu na vrstvu a snažiť sa tak skryť svoje nedostatky, nie je to vždy dobrý nápad. Práve naopak: výsledok je často nelichotivý. Mejkap sa totiž najčastejšie usadzuje vo vráskach a linkách, a jeho aplikácia vo viacerých vrstvách, viditeľná najmä na ostrom svetle, ešte viac upozorní na nedostatky, ktoré ste plánovali zamaskovať.

Niekedy je preto lepšie pristupovať k nanášaniu mejkapu skôr minimalisticky. Pred jeho nanášaním použite podkladovú bázu, ktorá vyrovná tón vašej pleti, skryje všetky póry a jemne prekryje chybičky krásy. Ďalšou výhodou bázy je oveľa dlhšia trvanlivosť mejkapu.

Líčka/bronzer
Líčka alebo bronzer dokážu prekvapivo osviežiť a omladiť tvár, no záleží na tom, kde a aké množstvo nanesiete. Aplikujte ho iba na lícne kosti, do kútov čela a na líniu okolo krku. Nikdy ho nepoužívajte na veľké plochy.

Ak máte tmavší odtieň pokožky, pristanú na líčkach vám teplejšie tóny. Svetlej pleti zasa pristanú ružové odtiene. Pre dokonalé umiestnenie použite starú fintu: usmejte sa a štetcom s farbou krúžte na líčkach. Ubezpečte sa, či sa farba na líčka dokonale prelína s farbou vašej pokožky.

Obočie
Tenké obočie dnes už nie je v móde a do popredia sa dostalo plnšie obočie. Namiesto toho, aby ste obočie trhali do úzkeho tvaru, mali by ste zvoliť plnší tvar, ktorý vám zvýrazní oči a zároveň efektívne vytvára určitý lem tváre. Potom, ako trhaním dosiahnete požadovaný oblúk, na zdvihnutie a vyplnenie obočia použite ceruzku, ktorá je len o jeden odtieň svetlejšia, ako je vaša prirodzená farba vlasov. Nikdy netrhajte chĺpky na hornej línii! Oblúk by mohol stratiť svoj prirodzený tvar a vy by ste sa nemali čoho držať.

Ak patríte k ženám s okrúhlou tvárou, hodí sa vám vyššie posadené obočie, čím vaša tvár bude pôsobiť predĺžene. Podlhovastú tvár opticky skráti ploché obočie – pre tento typ tváre je vhodné obočie posadené len o čosi vyššie.

Pery
Kontúrovaciu ceruzku aplikujte tesne pri línii vašich pier. Kľúčom k úspechu je najprv vybrať správny odtieň farby, ktorá by mala byť blízka odtieňu vašich pier, respektíve používaného lesku, balzamu či rúžu. Vhodný výber kontúrovacej ceruzky nielenže zvýrazňuje vaše pery, ale zároveň zabraňuje rozpíjaniu rúžu, lesku zároveň hydratuje pery, čím zabraňuje vyschýnaniu pier a vytváraniu nepekných trhlín.