Cestovanie za nakupovaním je čoraz populárnejšie. Najmä ženy sa rady vyberú na víkend do niektorej zo svetových metropol, kde možno nájsť hotový raj pre nákupné maniačky.

Výkladná skriňa luxusu
Nakupovať na najdrahších uliciach sveta znamená pripraviť si niekoľkomesačnú výplatu. No zároveň to znamená aj získanie toho najluxusnejšieho tovaru, ktorý sa v malom meste v obchode za rohom kúpiť nedá.

Foto: archív
New York (Foto: archív)

Najdrahšou nákupnou ulicou sveta je Piata Avenue v New Yorku. Svoje kúsky na tejto výkladnej skrini luxusu ponúkajú najslávnejšie módne domy ako Prada, Bvlgari, Alexander McQueen, Versace alebo Cartier.

Prestížou tejto ulice sú obchodné domy Bergdorf Goodman a Neiman Marcus, jeden z najstarších predajcov oblečenia. Luxus však možno nájsť aj v Ázii.

CENOVO ZA NEW YORKOM VEĽMI NEZAOSTÁVA CAUSEWAY BAY V HONGKONGU.

Foto: archív
Hongkong (Foto: archív)

Ak si tu chce obchodník prenajať priestor, musí si pripraviť 14 620 eur za štvorcový meter. Kúpite tu všetko od oblečenia až po masážne kreslá, pričom najslávnejšími módnymi domami sú Sogo a Mitsukoshi.

V rebríčku najdrahších nákupných ulíc sveta má svoje miesto aj tokijská Ginza. Budovy sú také architektonicky zaujímavé, že niektorí nadšenci môžu aj zabudnúť nakupovať.

Foto: archív
Tokio (Foto: archív)

Exkluzivita aj v Európe
Hoci sú tie najluxusnejšie ulice sveta v Amerike a Ázii, exkluzivita sa dá nájsť aj v Európe. Stačí odbehnúť do neďalekého Londýna, ktorého New Bond Street je najdrahšia na starom kontinente. Obsadili ju najluxusnejšie klenotníctva a módne butiky.

Foto: archív
Londýn (Foto: archív)

Ľudia so slabosťou pre značky Jimmy Choo, Armani, Louis Vuitton alebo Dolce & Gabbana by si mali pred príchodom poriadne naplniť peňaženky a vziať aspoň týždeň dovolenky, kým ju celú prejdú. K lacným uliciam nepatrí ani Champs Elysées v Paríži.

JE DLHÁ AŽ DVA KILOMETRE, ČÍM BY SA NAKUPOVANIE DALO PRIROVNAŤ K ŠPORTOVANIU.

Foto: archív
Paríž (Foto: archív)

Prejsť ju so zastávkami len počas skúšania topánok nie je jednoduché. V Paríži majú svoj domov aj svetoznámi výrobcovia parfumov ako Chanel či Guerlain.

Slovensko sa v rebríčku za rok 2014 umiestnilo na 55. priečke s priemerným ročným nájomným v bratislavských nákupných centrách 660 eur na štvorcový meter. Nákupné možnosti v Bratislave ponúka aj Obchodná ulica, ktorá sa však nepribližuje kalibru svetových nákupných tried.