Slovenská modelka a druhá vicemiss súťaže krásy Miss Slovensko 2015 Petra Denková zviditeľnila našu krajinu aj na siedmom ročníku medzinárodnej súťaže krásy Miss Supranational.

Počas piatkového finálového večera sa Petra najprv umiestnila v top dvadsiatke, neskôr sa dostala do užšieho výberu TOP 10 a nakoniec vyhrala titul Miss Europe Supranational.

Keď sa sny menia na skutočnosť
Porota súťaže ju už vopred pasovala za jednu z najsilnejších európskych kandidátok. Je to doteraz najväčší úspech Slovenky v súťaži Miss Supranational a celkovo jeden z najväčších úspechov našich dievčat na medzinárodných súťažiach krásy.

Reprofoto: Michaela Kolimárová
Petra Denková exceluje vo finále Miss Supranational 2015. (Reprofoto: Michaela Kolimárová)

NovÁ MISS NÁŠHO KONTINETU PETRA DENKOVÁ SA NARODILA V MALEJ DEDINKE UHORSKÉ V OKRESE POLTÁR.

O modelingu snívala odmalička. Sny začala premieňať na skutočnosť už počas základnej školy – prvé fotografovania absolvovala ako štrnásťročná.

Modelingu začala naplno venovať v šestnástich ako študentka Obchodnej akadémie, keď ju v banskobystrickom nákupnom centre Europa SC objavila modelingová skautka.

Tá ju priviedla do agentúry, kde udalosti nabrali rýchly spád. Zakrátko odcestovala na tri mesiace do malajzijského Kuala Lumpur, kde naštartovala profesionálnu kariéru modelky. Nasledovali pracovné ponuky v Taliansku – v Miláne, Hong-Kongu, Taiwane, Tchaj-pej či Bangkoku.

Nie každá slovenská modelka sa môže pochváliť, že pracovala pre také prestížne značky ako Chanel, Mugler, Gucci, či tým, že nafotila titulky pre Dolcevita Magazine a Love Wedding Magazine. Toto všetko sa Petre podarilo v pomerne krátkom čase.

Foto: archív
Reprodukcie: archív

Nevedela nabrať odvahu
Hoci jej ambície nikdy nechýbali, keď ju priatelia a známi presviedčali, aby skúsila šťastie v súťaži Miss Slovensko, dlho nevedela nabrať odvahu. Uvedomila si však, že by nebolo múdre premárniť životnú príležitosť a prihlásila sa na kasting v Žiline.

Šťastie sa na ňu opäť usmialo: ocitla sa vo finálovej dvanástke, odkiaľ ju ľudia posunuli na pozíciu tohtoročnej druhej vicemiss Slovensko.

Týmto však úspechy sympatickej tmavovlásky neskončili. Tri týždne bola Petra účastníčkou spomínanej medzinárodnej súťaže krásy Miss Supranational, ktorý sa konal v poľskom kúpeľnom meste Krynica-Zdrój.

Reprofoto: Irena Guzmová
Reprofoto: Irena Guzmová

NA OTVORENÍ SLOVENSKO REPREZENTOVALA PODPOLIANSKYM KROJOM, KTORÝM SVETU UKÁZALA NAŠU JEDINEČNÚ ĽUDOVÚ KULTÚRU.

Dlhoročné skúsenosti s modelingom, príjemné vystupovanie, nekonfliktná povaha a vždy dobrá nálada boli jednoznačnými plusmi našej reprezentantky.

Tip-top postava, nádherné husté vlasy a celkový sympatický výzor šance dlhonohej Petry ešte zvyšovali.

Foto: archív
Petra sa dostala aj do výberu desiatich najlepších dievčat v rámci kategórie Top Model, a v kategórii Best Body sa dokonca umiestnila a druhom mieste. (Foto: archív)

Veľvyslankyňa ženskej krásy
Táto súťaž však nebola len o výborne vyzerajúcich slečnách. Kritériá hodnotenia neboli zamerané iba na krásu, ale, ako prezradila Petra, od účastníčok sa vyžadovala aj mentálna vyspelosť, reprezentatívne správanie a aby boli pre ostatné dievčatá inšpiráciou.

HODNOTILA SA AJ SČÍTANOSŤ DIEVČAT A VEDOMOSTI V OBLASTI STOLOVANIA, SPRÁVNEHO DRŽANIA TELA, CHÔDZA NA MÓLE ČI ZNALOSŤ SPOLOČENSKEJ ETIKETY.

Reprofoto: Michaela Kolimárová
Reprofoto: Michaela Kolimárová

A aké sú pocity najkrajšej Európanky po jej víťazstve? „Je to pre mňa veľký úspech a úprimne sa z neho teším. Teraz je najdôležitejšie naďalej zostať sama sebou a s pokorou nakladať so získaným titulom.“

Úspech Petry Denkovej v súťaži Miss Supranational je ďalším dôkazom, že Slovensko je veľmocou ženskej krásy a jej veľvyslankyne šíria jeho dobré meno po svete…

Reprofoto: Michaela Kolimárová
Petra Denková vo chvíli, keď sa dozvedela, že sa stala Miss Europe Supranational. (Reprofoto: Michaela Kolimárová)

Videopozdrav finalistiek Miss Supranational  (1:41 – Petra Denková):

5 komentárov

Comments are closed.