Úvod Turistika Najväčšie lyžiarske strediská na Slovensku zvýšia ceny

Najväčšie lyžiarske strediská na Slovensku zvýšia ceny

Foto: regiontatry.sk

Najväčšie lyžiarske strediská na Slovensku v nadchádzajúcej zimnej sezóne mierne zvýšia ceny skipasov. Podľa nového cenníka skiareálov vo Vysokých a Nízkych Tatrách. Za jednodňový lístok na vleky a lanovky v najväčšom lyžiarskom stredisku Jasná pri Liptovskom Mikuláši zaplatí dospelý lyžiar pri pokladni v hlavnej sezóne 39 eur, čo je o jedno euro viac ako pred rokom. Cena šesťdňového skipasu zostala na 199 eurách.

Priplatia si aj lyžiari, ktorí zamieria do Vysokých Tatier. Denný skipas v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese zakúpený pri pokladni v hlavnej sezóne, ktorá tam potrvá od tohtoročného 26. decembra do 19. marca budúceho roku, zdražie o dve eurá na 35 eur. Šesťdňová permanentka vyjde na 179 eur, kým v predchádzajúcej sezóne to bolo 174 eur. Mimo hlavnej sezóny budú skipasy lacnejšie.

Spomínané strediská prevádzkuje spoločnosť Tatry mountain resorts (TMR), ktorá v minulých rokoch investovala do ich modernizácie. V rámci svojho vernostného programu TMR poskytuje lyžiarom zľavu pri nákupe skipasov cez internet.

Pre aktívnych lyžiarov ponúka TMR do konca októbra sezónny skipas. Sezónny lístok do slovenských stredísk spoločnosti vyjde dospelého 249 eur, v kombinácii s možnosťou zalyžovať si nielen vo Vysokých a Nízkych Tatrách, ale aj v Špindlerovom Mlyne v Českej republike stojí skipas na celú nadchádzajúcu sezónu 299 eur.

Ceny na nadchádzajúcu sezónu nezdvihli všetky slovenské lyžiarske strediská. Napríklad na Donovaloch bude skipas v hlavnej sezóne stáť rovnako ako v predchádzajúcej sezóne 26 eur. Väčšie lyžiarske strediská ponúkajú aj možnosť zapožičania lyží. Poplatok sa líši v závislosti od požičovne a typu lyží, napríklad v Jasnej sa v minulej sezóne pohyboval zhruba od 15 do 25 eur na deň.