Úvod Politika NAKA začala vyšetrovať možné vydieranie Andreja Kisku

NAKA začala vyšetrovať možné vydieranie Andreja Kisku

Koláž: archív

NAKA oznámila, že začala konať v trestnej veci zločinu vydierania Andreja Kisku. Stalo sa tak na základe medializovaných informácií. Prezident nedávno vyhlásil, že ho šéf Smeru-SD a expremiér Robert Fico vydieral, aby dosiahol vymenovanie za šéfa Ústavného súdu.

Vo veci možného vydierania Kisku zo strany Fica podal na Generálnej prokuratúre trestné oznámenie poslanec SaS Ondrej Dostál. Podľa prokuratúry sa aj preto vo veci spustilo konanie.

O vydieraní a zastrašovaní hovoril prezident na tlačovej konferencii. Narážal na trestné stíhanie konateľa firmy KTAG Eduarda Kučkovského. Kiska povedal, že po skončení v prezidentskom úrade v polovici tohtoročného júna bude v daňovej kauze svojej rodinnej firmy KTAG obvinený aj on sám.

„Trestné stíhanie je pomstou Fica za to, že som mu ako prezident odmietol sľúbiť politický dôchodok na Ústavnom súde. Z návrhu obvinenia je zrejmé, že keď v júni skončí môj mandát prezidenta Slovenskej republiky, budem obvinený aj ja osobne. Hrozí mi trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov,“ povedal Kiska.

Fico odmieta obvinenia prezidenta Andreja Kisku z vydierania. Tvrdí, že ani netušil, že bude vznesené obvinenie voči konateľovi spoločnosti KTAG. „Obviniť predsedu najsilnejšej strany, že má na špagátiku políciu, to je silná káva. Očakávam od orgánov činných v trestnom konaní, že sa k tomuto obvineniu vyjadria, pretože neexistuje o tom nijaký dôkaz. Ak sa prezident cítil poškodený, mal podať podnet na orgány činné v trestnom konaní,“ povedal Fico.