Úvod Politika Národná koalícia: Od SNS očakávame jasnú podporu Harabina

Národná koalícia: Od SNS očakávame jasnú podporu Harabina

Foto: archív

Strana Národná koalícia privítala rozhodnutie Predsedníctva SNS, že národniari do nadchádzajúcich prezidentských volieb nepostavia vlastného kandidáta, a to ani predsedu strany Andreja Danka. „Postoj SNS vnímame ako zodpovedné rozhodnutie strany, ktorá si uvedomuje svoje postavenie na politickej scéne a svoju zodpovednosť vo vzťahu k slovenskej štátnosti.

Toto rozhodnutie určite môže prispieť k tomu, aby sa všetky relevantné národné a kresťanské sily pri prezidentskej voľbe zjednotili na jednom kandidátovi a zabezpečili tak presvedčivé víťazstvo sudcu Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina už v prvom kole,“ konštatuje Peter Sokol, bývalý vysokopostavený funkcionár SNS a súčasný prvý podpredseda Národnej koalície.

Strana sa obracia na Andreja Danka ako na predsedu najstaršej politickej strany na Slovensku, aby verejne vyzval svojich členov a sympatizantov, aby v prezidentských voľbách podporili kandidáta národného bloku Štefana Harabina. „Veríme, že Andrejovi Dankovi sa splní očakávanie, aby sa prezidentom nestal ‘slniečkarsky’ kandidát. Preto očakávame, že SNS v nijakom prípade nepodporí ani bruselského byrokrata, kandidáta strany Smer-SD Maroša Ševčoviča,“ dodáva Peter Sokol.

Peter Sokol. (Foto: Michaela Kolimárová)

Národná koalícia podporuje občianskeho prezidentského kandidáta Štefana Harabina a deklaruje, že odmieta falošné politické hry, špekulácie a zákulisné ťahy oligarchov. Strana tiež hlása, že naša vlasť potrebuje nevyhnutne zmenu nielen na čele štátu, ale aj zmenu v politike krajiny, ktorá má byť v záujme ľudí a nie pre vybraný okruh politikov a ich spriaznených podnikateľov.

„Vyzývame aj ďalších národných kandidátov vrátane predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu, aby v záujme našej krajiny potlačili vlastné ego, vzdali sa kandidatúry a verejne podporili Štefana Harabina za prezidenta SR.

Jedine on je reálnym konkurentom pre ‘slniečkarskych’ kandidátov, podporujúcich nelegálnu migráciu, gender ideológiu, ničenie európskej kresťanskej tradície a národných štátov a presadzujúcich vytvorenie európskeho superštátu na úkor obyvateľov Európy,“ doplnil Sokola Peter Tomeček, podpredseda Národnej koalície.

Štefan Harabin. (Foto: Michaela Kolimárová)