Úvod Spoločnosť Národná koalícia: Odmietame cirkusantskú propagáciu homosexuality 

Národná koalícia: Odmietame cirkusantskú propagáciu homosexuality 

Foto: archív

Tradičná rodina a manželstvo ako zväzok muža a ženy či klasické rodičovstvo boli, sú a vždy budú základnými piliermi našej spoločnosti a sú jedinými zárukami prežitia slovenského národa. Vo svojom vyhlásení to uviedla strana Národná koalícia (NK).

„Sme zástancami tradičných európskych, na kresťanstve založených hodnôt. Tie však extrémny liberalizmus prostredníctvom zopár mimovládnych organizácií, politikov a médií čoraz drzejšie ohrozuje podporou nekontrolovanej ilegálnej migrácie, multikulturalizmu a genderovej ideológie.

Ohrozuje ich aj provokatívnou propagáciou homosexuality na uliciach a námestiach našich miest, alebo dokonca už aj na školách, čím narúša zdravý duševný vývoj detí a mládeže,“ upozornil prvý podpredseda NK Peter Sokol.

Strana v tejto súvislosti vyjadrila pobúrenie nad tým, že verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová ako predstaviteľka štátu, ktorá by mala mať za cieľ spájať spoločnosť a poukázať na potrebu ochrany rodín, osobne podporí Dúhový PRIDE Bratislava. Jeho 8. ročník sa bude konať v sobotu 14. júla na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

Foto: archív

„Rešpektujeme každého jednotlivca, ktorý sa cíti byť homosexuálom a odmietame aj akékoľvek ich hanobenie či útoky proti nim. Bohužiaľ, jediným cieľom Dúhového pochodu je nevkusným a cirkusantským spôsobom propagovať homosexuálnu orientáciu napriek tomu, že v našej spoločnosti sú členovia LGBTI komunity akceptovaní a rešpektovaní. Aj preto by sa mala pani ombudsmanka skôr venovať naliehavejším témam a podporovať efektívnejšie práva a postavenie napríklad slobodných matiek alebo invalidov.

Existuje mnoho menšinových skupín, ktoré sú ignorované štátom aj politikmi, nachádzajú sa na okraji spoločnosti a potrebujú pomoc,“ zdôraznila Slavěna Vorobelová, predsedníčka NK. Jediným plusom festivalu podľa predstaviteľov strany je to, že jeho účastníkom sa poskytne rýchle, bezplatné a anonymné testovanie na HIV.

NK vo svojom vyhlásení tiež uviedla, že jednoznačne podporuje pochod s názvom Hrdí na rodinu, ktorého cieľom je pokojným spôsobom ukázať občanom, že naše deti túžia po úprimnej láske otca a mamy. Strana zároveň vyzýva svojich členov a sympatizantov, aby aj osobnou účasťou podporili 7. ročník pochodu, ktorý sa uskutoční v sobotu 14. júla o 14:30 h na Hodžovom námestí v Bratislave.

Pochod verejne podporilo aj občianske združenie Slovenské hnutie obrody (SHO). Na sociálnej sieti zverejnilo status, v ktorom vyzýva zástancov tradičnej rodiny, aby sa zúčastnili pochodu Hrdí na rodinu. “SHO zvažovalo možnosť zorganizovať podujatie na podporu tradičnej rodiny ako reakciu na Dúhový pochod. V záujme netrieštenia síl a spájania sa ľudí dobrej vôle, ktorým záleží na zdravej a životaschopnej spoločnosti, kde tvorí základný pilier tradičná rodina ako spoločenstvo muža a ženy s deťmi, sme sa rozhodli podporiť pochod Hrdí na rodinu, uviedlo združenie.

Foto: archív