Úvod ZO ZAHRANIČIA Náš film nesmie byť nuda, opakoval Karel Gott režisérke Špátovej

Náš film nesmie byť nuda, opakoval Karel Gott režisérke Špátovej

Spevák s režisérkou Špátovou, filmovým štábom a manželkou Ivanou. (Foto: archív)

Česká režisérka Olga Malířová Špátová dokončuje celovečerný dokumentárny film o Karlovi Gottovi. Sľubuje „jedinečný, neobvykle osobný až intímny pohľad“ na spevákov život. V českých a zrejme aj slovenských kinách sa objaví na jar budúceho roka.

Prvý deň nakrúcania sa odohral už 22. októbra minulého roka, posledné zábery vznikli len niekoľko dní pred smrťou umelca. „Náš film nesmie byť nuda,“ opakoval počas nakrúcania Karel Gott, ktorého snímka predstaví nielen ako speváka, ale aj ako maliara, manžela a otca.

Tvorcovia zachytili Gotta pri jeho vystúpeniach, pri stretnutiach s jeho fanúšikmi v Česku aj v nemeckom Hamburgu, ale najmä v jeho domácom prostredí, či už v Prahe, na chalupe v Českom Švajčiarsku, na dedine, kde prežíval detstvo, a na ďalších miestach, ktoré zohrali v jeho živote dôležitú úlohu.

„Olga Špátová má veľký dar nakrúcať so svojim úzkym tímom tak, že sme sa častokrát nechali uniesť spontánny atmosférou a prirodzene sme ju vpustili do nášho súkromia, vďaka čomu som sa rozhovoril o témach pomerne dôverných. So svojím manželom, kameramanom Janom Malířom, sa tak vlastne stali súčasťou našej rodiny,“ povedal o dokumente po skončení nakrúcania Karel Gott.

„Pôvodne sme chceli film uviesť v roku 2019, keď som oslávil svoje životné jubileum. Ale pretože som s rodinou prežil ešte krásne leto, chcel som, aby sme nakrúcali čo najdlhšie. A pretože ma tento rok bolo všade veľa, mojim želaním bolo, aby bol film uvedený na jar 2020,“ vysvetlil spevák.

„Filmu sa venoval s neobyčajnou energiou a úprimnosťou, prinášal nápady, želal si pravdivosť,“ uvádza Špátová. Režisérka už pred desiatimi rokmi nakrútila film Fenomén Gott, počas terajšieho nakrúcania spevák opäť ťažko ochorel. „Myslím, že práve preto bol vo svojich názoroch na život taký otvorený a pokorný,“ dodáva režisérka.