Úvod Auto - moto NDS rozhodla o kľúčovej križovatke Triblavina

NDS rozhodla o kľúčovej križovatke Triblavina

Foto: podkapotou.zoznam.sk

Križovatka Triblavina, ktorá určí, ako bude vyzerať diaľnica D1 z Bratislavy do Trnavy, vzbudzuje kontroverzie od februára tohto roku. Pôvodne ju naplánovali pre šesťpruh plus kolektory – zberné pásy vedúce pozdĺž diaľnice. Začiatkom tohto roku však prišla z NDS informácia, že kolektory sa stavať nebudú a križovatka sa bude riešiť nie pre šesť, ale osem pruhov.

Proti sa postavili okolité obce, ktoré rátali s kolektormi kvôli lepšej obslužnosti územia. Po výmene riaditeľa diaľničiari prisľúbili projekt prehodnotiť. Podľa avizovaných informácií „bude v súlade s platným územným plánom a kolektormi“.

Foto: nasenovinky.sk
Foto: nasenovinky.sk

Diaľničiari tak vyšli v ústrety obciam Bernolákovo, Chorvátsky Grob a mestskej časti Vajnory, ktoré medzičasom organizovali petície a podávali podnety na úrady, aby sa Triblavina preskúmala. Obce trvajú na pôvodnom riešení križovatky, dodržaní rozšírenia diaľnice s jedenástimi zjazdmi na kolektory a na zachovaní územného plánu Bratislavského kraja.

Križovatka Triblavina, ktorú stavia firma PORR, je súčasť projektu rozšírenia D1 z Bratislavy do Trnavy. Vodiči po tejto diaľnici v súčasnosti jazdia tak, že využívajú aj odstavný pruh, čo nie je najbezpečnejšie. Projekt je v tomto stave už sedem rokov a oficiálne je stále v príprave. Podľa plánu by križovatka Triblavina mala byť postavená do konca apríla 2017.

Foto: ekonomika.sme.sk
Foto: ekonomika.sme.sk