Úvod ZO ZAHRANIČIA Nemecké médiá priznali, že novoprijatí azylanti majú koronavírus. Priniesli ho aj do...

Nemecké médiá priznali, že novoprijatí azylanti majú koronavírus. Priniesli ho aj do Talianska?

Foto: archív

Lokálne médiá v nemeckom Heidelbergu priznali, že novoprijatí azylanti sú nakazení koronavírusom. V 140-tisícovom meste meste v stredisku pre nových migrantov momentálne žije 1300 prisťahovalcov. Dosiaľ nebol ani jeden z nich testovaný na Covid-19. Až pred niekoľkými dňami, keď prišli noví azylanti, sa pri testovaní zistila u piatich z nich nákaza koronavírusom.

Ak by sa epidémia rozšírila v centre, kde imigranti žijú, mohlo by to mať katastrofálne následky. Medzi občanmi mesta preto rastie nervozita a nepokoj. Obávajú sa, že nákaza z centra sa môže ľahko rozšíriť. Minister vnútra Bádenska-Württemberska Thomas Strobl chce presadiť, aby všetci noví azylanti, ktorí do Nemecka neprestajne prichádzajú, boli testovaní na koronavírus.

Prehľad, koľko je takýchto centier v Nemecku, neexistuje. Predpokladá sa však, že ich môže byť 25 až 30. V niektorých je niekoľko sto nových azylantov, v iných viac ako tisíc, pričom testovaniu na koronavírus doteraz neboli podrobení.

Nemecké médiá si kladú otázku, či i do Talianska, ktoré je v tomto smere najpostihnutejšou európskou krajinou, nepriniesli infekciu koronavírusu aj migranti. Tí doň stále prichádzajú vo veľkých počtoch, pričom na Covid-19 nie sú testovaní.