Úvod Politika Nemecké tajné služby varujú pred migrantmi

Nemecké tajné služby varujú pred migrantmi

Foto: archív

Nemecké bezpečnostné a spravodajské služby vyhlasujú poplach pre množstvo utečencov a migrantov, smerujúcich do krajiny. „Doviezli sme si k nám islamský extrémizmus, arabský antisemitizmus, národné a etnické konflikty iných národov, rovnako ako aj iné vnímanie práva a sociálnych zvyklostí.“

Integrácia stotisícov nelegálnych migrantov podľa nich nie je možná „vzhľadom na ich počet a už existujúce paralelné spoločnosti“. Pojem paralelná spoločnosť je v Nemecku často chápaný ako izolovaná moslimská komunita, ktorá má malý alebo dokonca nulový kontakt s väčšinovou spoločnosťou.

Nemenovaný ysokopostavený bezpečnostný úradník pre denník Welt am Sonntag uviedol, že „obrovský prílev ľudí zo všetkých kútov sveta povedie k destabilizácii krajiny. Imigráciou doslova vyrábame extrémistov. Väčšinová spoločnosť je radikalizovaná, pretože väčšina Nemcov si neželá migrantov a politické elity ich nútia akceptovať ich“.

Mnohí Nemci podľa neho pravdepodobne prestanú rešpektovať pravidlá ústavného štátu. Hoci kancelárka Angela Merkelová ubezpečuje, že nijaké skupiny obyvateľstva nie sú ohrozené, zatiaľ nenavrhla nijaké konkrétne riešenie tejto situácie.

Foto: archív
Foto: archív

5 komentárov

  1. Treba dakovat tej čuze Merkelovej… ja som za okamzite vystupenie z eu a pokusit sa zvratit ,to kam to smeruje …. a nasrat na zastrašovanie!!! ked tu bude islam bude uz neskoro …

  2. najväčší problém ešte len Europu čaká , ked ich začnú vracat domov , ako ich Nemci donútia opustit krajinu ? Vtedy nastanú krvavé konflikty , a potom som zvedavý ako ich budú ludia ako je Dubovcová ,Merkelová a iný slniečkari obhajovat?

Comments are closed.