Úvod ZO ZAHRANIČIA Nemecko: Pumpár chcel, aby si nasadil rúško, muž ho zastrelil

Nemecko: Pumpár chcel, aby si nasadil rúško, muž ho zastrelil

Foto: archív

Nemecká polícia zatkla 49-ročného muža, ktorý je obvinený z vraždy zamestnanca čerpacej stanice. Incident sa odohral v meste Idar-Oberstein v spolkovej krajine Porýnie-Falcko na juhozápade Nemecka.

Podľa nemeckej verejnoprávnej televízie SWR si prišiel páchateľ vo večerných hodinách na čerpaciu stanicu kúpiť dvanásť plechoviek piva. Keď nákup položil na pult pri pokladni, dvadsaťročný zamestnanec pumpy ho vyzval, aby si nasadil rúško. Muž na požiadavku nereagoval. Namiesto toho budovu opustil a zamestnancovi pri odchode pohrozil rukou. Vyplýva to z kamerového záznamu.

Neskôr sa na čerpaciu stanicu, tentoraz so zahalenými ústami a nosom, vrátil. Pri pokladni rúško stiahol. Zamestnanec čerpacej stanice ho opäť upozornil na povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest. Muž následne vytiahol revolver a pumpára zastrelil.

„Ide o mimoriadny prípad. V spolkovej krajine Porýnie-Falcko sme ešte nezaznamenali takýto zločin, ktorý by priamo súvisel s pandémiou,“ povedal náčelník miestnej polície Friedel Durben. Muž sa počas vypočúvania priznal, že „odmieta dodržiavať opatrenia proti šíreniu koronavírusu“. Čin podľa vlastných slov spáchal „z hnevu“.

Vyšetrovatelia meno páchateľa nezverejnili. Spresnili však, že išlo o muža nemeckého pôvodu, ktorý žije v meste Idar-Oberstein a doteraz nemal nijaký záznam v registri trestov.

Vyšetrovatelia pri domovej prehliadke našli okrem revolvera aj ďalšie zbrane a strelivo. Podľa prokuratúry muž nemal zbrojný preukaz. Odkiaľ si zaobstaral zbrane, je v tejto chvíli predmetom vyšetrovania.