Úvod Politika Neoliberálne kruhy sa pokúšajú rozložiť stranu Smer-SD zvnútra

Neoliberálne kruhy sa pokúšajú rozložiť stranu Smer-SD zvnútra

Foto: archív

Politické napätie vo vládnej strane Smer-SD sa stupňuje. Podľa politických pozorovateľov sa hrá o to, či sa bude strana uberať cestou európskych sociálnych demokratov, čo okrem iného znamená súhlas s doterajšou imigračnou politikou Bruselu, násilným rozdeľovaním imigrantov do jednotlivých krajín na základe kvót, oslabovaním tradičných hodnôt a podporu neoliberalizmu a multikulturalizmu, alebo či bude zastupovať záujmy občanov Slovenska, ktorí si takéto zmeny neželajú.

„Eurohujerské krídlo za podpory europoslancov sa pokúša vyvolať vnútrostranícky puč a odstaviť z vedenia Smeru politikov, ktorí nechcú presadzovať bruselskú agendu na úkor národných záujmov,” uvádza v komentári portál Hlavné správy.

“Večer predtým, než premiér Pellegrini zaútočil na zasadnutí eurovýboru na Ľuboša Blahu pre jeho vyjadrenia o lúzroch v EÚ, s ním bola europoslankyňa Monika Beňová, kde ho ako spojka európskych socialistov pravdepodobne nahovorila na útok proti Blahovi.

Pellegrini tak na výbor prišiel už pripravený atakovať Blahu. Na výbore sa, mimochodom, objavil aj europoslanec Boris Zala, ktorý tam nikdy nechodí. Pre zaujímavosť, jeho doterajším asistentom v europarlamente bol Šimečka mladší z Progresívneho Slovenska.

Dôvodom týchto aktivít bude to, že bruselskí socialisti na čele s Timmermansom plánujú – nielen u nás – oslabiť sociálnodemokratické strany, lebo sú pre nich príliš tradičné, a chcú tak podporiť ‘slniečkarske’ strany, ktorých program je v prospech nadnárodných elít a korporácií, vítajú migrantov a multikulturalizmus,” pokračuje autor komentára.

Ich “agentmi” majú byť Beňová, ktorá dohovorila s Pellegrinim atak na Blahu, Smolková, ktorá napísala list predsedníctvu Smeru (od neho sa mala odvíjať vzbura straníckych štruktúr), a Zala, ktorý píše protificovské komentáre v Denníku N, všetko europoslanci za sociálnu demokraciu združenú vo frakcii PES.

Boris Zala s Monikou Beňovou. (Foto: archív)

“Podľa kuloárnych informácií ich podporuje aj ‘slniečkarske’ biznis krídlo Smeru Kažimír, Pellegrini Glváč a Žiga, ktoré chce mať s Bruselom dobre vzťahy, keďže odtiaľ tečú eurofondy,” píšu Hlavné správy.

K útočnej akcii neoliberálnych kruhov, vedenú prostredníctvom európskych sociálnych demokratov, sa pridali aj “Sorosove deti” z Iniciatívy Za slušné Slovensko, ktoré spustili petíciu za odstúpenie Roberta Fica z funkcie predsedu strany a Roberta Kaliňáka z pozície podpredsedu.

Peter Pellegrini sa už vyjadril, že Smer čaká rozhodujúce obdobie, keď sa má rozhodnúť, “kto bude kde a či niekto ešte niekde bude”. Ako doplnil, “ak sa to podarí, budeme sa vídať často. Ak sa to nepodarí, tak sa možno ja s vami stretávať nebudem.”

“Je možné, že ak sa puč v strane nepodarí, tak sa eurohujerská časť Smeru začne presúvať do novovznikajúcej strany bývalého ministra Tomáša Druckera, kde by ďalším členom mal byť bývalý minister kultúry Marek Maďarič, za ktorého ministrovania bola RTVS kompletne infiltrovaná sorosovskými kádrami.

Ak by takýto eurohujerský derivát Smeru poplietol voličov a dostal sa do parlamentu, tak by vytvoril koalíciu s liberálmi – Esetom financovaných strán Progresívne Slovensko, Spolu a Kiskovej strany. Tieto strany by tak získali voliča Smeru, ktorý by takejto koalícii nikdy hlas nedal.

Či sa teda bude uberať budúcnosť Slovenska ničením tradičných hodnôt, bude záležať vo veľkom od voličov Smeru, či túto zradu dokážu prekuknúť,” zauvažoval na záver autor komentára Hlavných správ.

Peter Pellegrini sa vyjadril, že Smer čaká rozhodujúce obdobie, keď sa má rozhodnúť, “kto bude kde a či niekto ešte niekde bude”. (Foto: archív)