Úvod Z DOMOVA Nicholsonová: Korčok má veľkú budúcnosť v politike. Mal by byť lídrom novej...

Nicholsonová: Korčok má veľkú budúcnosť v politike. Mal by byť lídrom novej strany

Lucia Ďuriš Nicholsonová a Ivan Korčok. (Foto: archív)

Europoslankyňa a bývalá predstaviteľka strany SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová nevylúčila vstup do prípadného nového politického projektu. Ako lídra si vie predstaviť súčasného ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka a v projekte by podľa nej mohol byť aj exminister financií Ivan Mikloš.

Povedala to v relácii televízie JOJ Analýzy Na hrane s tým, že expremiér Mikuláš Dzurinda by mal v novom projekte zohrať líderskú funkciu. Nová strana by sa mala podľa nej snažiť o nerozhodnutých voličov, ktorých počet bude narastať.

„Keby som mohla niečomu pomôcť, tým, že sa na mňa viaže signifikantný počet voličov, tak by som do toho išla,“ povedala Ďuriš Nicholsonová o svojej politickej budúcnosti. Korčok má podľa nej veľkú budúcnosť v politike, komunikuje s ním.

Myslí si, že úvahy o svojej budúcnosti ešte neuzavrel, hoci minulý týždeň vyhlásil, že ak nejaký nový projekt vzniká, nie je jeho súčasťou. Ďuriš Nicholsonová uviedla, že sa rozprávala s Dzurindom a Miklošom. Exminister financií jej mal povedať, že nevidí reálne svoj návrat do politiky.

Dzurinda sa podľa nej stretáva s ľuďmi, ktorých „sieťuje“. Dodala, že ak by vznikol nový subjekt, mal by mať záujem aj o hlasy voličov mimoparlamentného Hlasu-SD. SaS je podľa europoslankyne personálne „vykuchaná“, nemá potenciál a jej šéf Richard Sulík ju nemá komu odovzdať.

Návrat do strany pre ňu nemá veľký zmysel. Ďuriš Nicholsonová tiež uviedla, že ju volal do mimoparlamentného Progresívneho Slovenska jeho šéf a podpredseda europarlamentu Michal Šimečka. „Nie som si istá, či by by ma úprimne prijali vo vnútri PS tí ďalší ľudia,“ reagovala.

Europoslankyňa si myslí, že SaS chce ísť do predčasných volieb a demaskovali sa tým, že predložili ústavný zákon o dôchodkoch. Od júlového uznesenia z Republikovej rady SaS čakala, že strana si vytvorí väčší manévrovací priestor a nechá ho aj premiérovi Eduardovi Hegerovi.

Keďže ich podmienkou je odchod lídra OĽaNO a ministra financií Igora Matoviča z vlády, mali podľa nej ponúknuť funkciu ministra hospodárstva. Očakávala totiž, že aj SaS si prizná svoj podiel viny.