Úvod Politika Nicholsonová ukázala odpis maturitného vysvedčenia

Nicholsonová ukázala odpis maturitného vysvedčenia

Foto: archív

Podpredsedníčka NR SR Lucia Ďuriš Nicholsonová za SaS je jednou z hlavných iniciátoriek “detektívky o rigoróznej práci Andreja Danka” ako sama nazvala kampaň za objasnenie detailov o vysokoškolskom štúdiu predsedu Národnej rady a šéfa SNS.

Medializované pochybnosti o tom, či ona sama má vôbec maturitu, sa rozhodla skončiť nakrútením videa, v ktorom ukázala odpis svojho vysvedčenia z gymnázia. Okamžite sa objavili ďalšie špekuácie o tom, kde má originál a prečo neukázala ten.

Nicholsonová povedala, že ju urážajú výzvy, aby ukázala svoje maturitné vysvedčenie, napriek tomu sa rozhodla, že tak urobí. “Dokonca chcú výučný list, lebo neveria, že nejakú maturitu vôbec mám,” doplnila Nicholsonová.

“Maturovala som na Gymnáziu Metodova v školskom roku 1994/1995. Maturovala som zo slovenského jazyka a literatúry, z nemeckého jazyka, z dejepisu a z náuky o spoločnosti. Prospela som s vyznamenaním, z každého predmetu som dostala známu “výborná”.

Nicholsonová to uviedla s tým, že údajne nikdy vo svojom životopise neklamala. “Nikdy by mi to ani nenapadlo, aby som si vymýšľala, že som nadobudla, nejaké vyššie vzdelanie bez toho, aby som ho naozaj absolvovala. A to preto, lebo ja si veľmi ctím vzdelanie a veľmi si ctím naozaj vzdelaných ľudí.” Vo videu tiež vyhlásila, že radšej bude mať štyri poctivé maturity, ako jeden falošný titul.

Lucia Ďuriš Nicholsonová bola doteraz jedinou štátnou tajomníčkou, ktorá túto funkciu vykonávala bez predpísaného druhého stupňa vysokoškolského vzdelania. Bola ňou na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny v rokoch 2010 – 2012.