Úvod Z DOMOVA Nie je ani hnedá, ani dúhová, ale má najkrajšie farby. Na stožiari...

Nie je ani hnedá, ani dúhová, ale má najkrajšie farby. Na stožiari pred parlamentom vztýčili slovenskú vlajku

Foto: archív

Pred budovou parlamentu už veje štátna vlajka Slovenskej republiky. Vlajku slávnostne vztýčili na stožiar počas nedeľňajšieho Dňa otvorených dverí v Národnej rade Slovenskej republiky.

„Slovensko je mladá krajina, ale dosiahli sme veľa úspechov. Sme členom Európskej únie, máme jednotnú menu, môžeme voľne cestovať, sme členmi Schengenu. Sú tu však aj ľudia, ktorí hovoria, že zaostávame za svetom. Pestujú v sebe nenávisť. Slovensko je náš domov, ktorý sme povinní budovať a chrániť. Vyzývam občanov Slovenskej republiky, aby sa na tom podieľali,“ povedal v príhovore predseda parlamentu Andrej Danko (SNS).

Podľa šéfa Národnej rady má naša vlajka najkrajšie farby, podotkol, že nie je ani hnedá, ani dúhová. „Farby biela, modrá a červená symbolizujú rovnosť, bratstvo, slobodu,“ uviedol. „Nech Boh chráni toho, kto na tento stožiar zavesí inú ako slovenskú vlajku,“ zakončil svoj príhovor. Na slávnostnom ceremoniáli vztýčenia vlajky sa zúčastnili viacerí členovia vlády i bývalí prezidenti Slovenskej republiky Ivan Gašparovič a Rudolf Schuster.