Úvod Z DOMOVA Niektorí žiaci sa vracajú do lavíc, začínajú sa letné školy

Niektorí žiaci sa vracajú do lavíc, začínajú sa letné školy

Foto: archív

Niektorí žiaci sa počas nasledujúcich troch týždňov vrátia do škôl. Dôvodom sú letné školy. Tie im majú pomôcť vyrovnať rozdiely vo vedomostiach a zručnostiach, ktoré vznikli alebo sa prehĺbili v dôsledku opatrení zavádzaných počas koronakrízy.

Rezort školstva vyčlenil na projekt letných škôl 500-tisíc eur, pričom podporil 244 projektov. „Podporené školy budú realizovať 581 cyklov v celkovej dĺžke trvania 19 225 hodín pre 8 553 detí,“ informuje rezort školstva na svojom webe. Pre tieto školy ministerstvo rozdelilo 375 800 eur.

Nevyužité peniaze z tohto zámeru plánuje rezort nasmerovať do regionálneho školstva. Najviac letných škôl bude v Prešovskom kraji v počte 43. Najmenší záujem o realizáciu letných škôl bol v Bratislavskom kraji, kde sa budú deti vzdelávať na 12 školách.

Letné školy môžu žiaci navštevovať vždy od pondelka do piatka. Sú dobrovoľné pre školy, žiakov aj učiteľov. Vzdelávanie bude mať podľa ministerstva zážitkový, hravý a tvorivý charakter. Letná škola nemá kopírovať klasickú výučbu, ale mala by prispieť k stimulácii výchovno-vzdelávacieho procesu. Zúčastniť sa na nich môžu žiaci nultého až deviateho ročníka základných škôl.