Úvod Z DOMOVA Noční vlci kládli v Banskej Bystrici vence osloboditeľom. Dostali pokutu a mesto...

Noční vlci kládli v Banskej Bystrici vence osloboditeľom. Dostali pokutu a mesto im odkázalo, že zvyšujú napätie

Foto: archív

Stretnutie ruských motorkárov, známych Nočných vlkov, ktorí v sobotu na pešej zóne Námestia SNP v Banskej Bystrici kládli vence pri Pamätníku hrdinov sovietskej a rumunskej armády, nebolo podľa vedenia mesta ohlásené.

Ako uvádza v správe pre médiá vedenie krajského mesta, z tohto dôvodu prenechalo zabezpečenie poriadku príslušným orgánom oprávneným v takýchto situáciách konať. Motorkári dostali od mestskej polície pokuty za jazdu na pešej zóne.

Keďže vedenie mestskej polície tvrdí, že vzniklo aj dôvodné podozrenie z porušenia všeobecne záväzných právnych predpisov, vec bude po vyhodnotení dôkazov postúpená na rozhodnutie príslušnému správnemu orgánu.

„Dištancujeme sa od zneužívania pripomínania si významných historických udalostí na zvyšovanie politického napätia,“ odkázala banskobystrická radnica členom ruského motorkárskeho klubu.

V rámci slovenskej časti spomienkovej akcie Cesty Víťazstva 2021 položili predstavitelia klubu Noční vlciveniec k pamätníku Červenej armády a rumunských vojakov v Banskej Bystrici. (Foto: archív)