Úvod Spoločnosť Notebook a tablet – výborní pomocníci žiakov a študentov

Notebook a tablet – výborní pomocníci žiakov a študentov

Foto: Michaela Kolimárová

Zošity, písacie potreby, školská taška – základná výbava školáka, ktorá sa pravidelne obnovuje koncom prázdnin, sa v posledných rokoch rozrástla o telefóny, tablety a notebooky.

Zorientovať sa na trhu je náročné a ešte komplikovanejšie je vystihnúť ideálne zariadenie, ktoré naozaj školák potrebuje. Podľa Evy Kuchárkovej zo spoločnosti ASUS Computer Czech Republic najčastejšia otázka znie, či kúpiť notebook, alebo si vybrať mobilnejší tablet.

Je to síce šikovné mobilné zariadenie, má však svoje obmedzenia a funguje skôr ako doplnok k počítaču než jeho plnohodnotná náhrada. Náročná práca sa s ním nedá urobiť a vtedy treba zvoliť notebook.

Prenosné počítače odporúča každému, kto potrebuje mať k dispozícii pracovný nástroj. Najmä ak študuje mimo trvalého bydliska. Ak bude študent bývať na internáte, bez notebooku sa nezaobíde.

Tablet slúži nielen na zábavu, ale funguje ako moderný poznámkový blok. Jeho výhoda spočíva v kompaktných rozmeroch a nízkej hmotnosti. Tablet je ideálny na nosenie a konzumáciu obsahu. Ide o výborný doplnok, ktorý nájde využitie aj v učebnom procese. Uľahčuje komunikáciu a výmenu informácií.

Výborne slúži aj ako zdroj vyučovacích materiálov. Tie sú v digitálnej podobe výrazne ľahšie ako tony papiera, pričom papier stačí odfotiť telefónom alebo priamo tabletom.

V prospech tohto zariadenia hovorí aj množstvo mobilných a výukových aplikácií, pomocou ktorých sa môžete zdokonaliť v učive a následne otestovať svoje znalosti.

Tablet sa v kombinácii s externou klávesnicou dá efektívne využívať ako písací stroj. Notebook v úlohe pracovného nástroja plnohodnotne nenahradí, avšak písanie je rýchle a pohodlné.

Foto: archív
Foto: archív