Úvod Auto - moto Nový crossover Škoda Yeti bude priestrannejší

Nový crossover Škoda Yeti bude priestrannejší

Foto: archív

Škoda Yeti je zaujímavý model. Jeho dizajn bol z profilu inšpirovaný dnes už zrušeným Roomsterom a originálne SUV je obľúbené nielen u nás, ale napríklad aj vo Veľkej Británii, kde je to podľa časopisu Top Gear auto roka. Po siedmich rokoch je čas na nový model.

Vzhľadom na to, že sa má vyrábať v rovnakej továrni ako SUV Seatu, od svojho súrodenca sa veľmi líšiť nebude. Zároveň to znamená, že využije koncernovú platformu MQB. Dizajn nového Yetiho naznačuje aj koncept Škoda Vision S. Mal by pripomínať vzhľad nového väčšieho SUV Škoda Kodiaq, bude však menší.

Zadná časť nebude taká zvislá a predné aj zadné svetlá budú korešpondovať s aktuálnym dizajnom značky. Aj u tejto generácie sa zrejme dočkáme dvoch verzií: terénnej a mestskej. Kvalitnejší interiér poskytne viac priestoru nielen v kabíne, ale aj v batožinovom priestore. Ako indícia slúži 510-litrový kufor v Seate Ateca.

Ponuka motorov bude zrejme kopírovať Tiguan a Atecu. To znamená 1,0-litrový preplňovaný benzínový trojvalec, 1,4-litrový preplňovaný benzínový štvorvalec, 1,6-litrový naftový štvorvalec či 2,0-litrový naftový štvorvalec. Hybrid dostane benzínové 1,4 TSI a elektromotor, podobne ako u Kodiaqu, ktorý oficiálne predstavia tento rok.

Na výber bude manuálna aj dvojspojková prevodovka a pohon všetkých kolies. V predajniach sa nového Yetiho dočkáme pravdepodobne v roku 2018. Cena by sa mala pohybovať na úrovni 15-tisíc eur.