Úvod Politika Nový Kiskov spolustraník Šeliga banalizuje prezidentovu trestnú činnosť

Nový Kiskov spolustraník Šeliga banalizuje prezidentovu trestnú činnosť

Juraj Šeliga s Andrejom Kiskom. (Foto: archív)

Ak chce Šeliga meniť spoločnosť k lepšiemu, skôr to dokáže ako politik než aktivista. Pre agentúru SITA to uviedol politický analytik Ján Baránek. Reagoval tak na to, že bývalý hovorca občianskej iniciatívy Za slušné Slovensko Juraj Šeliga vstupuje do vznikajúcej strany prezidenta SR Andreja Kisku.

„Je to prirodzený vývoj človeka, lebo on je ešte mladý. Do istej miery to relativizuje to, čo doteraz robil. Na druhej strane som odporca toho, aby politické prostredie menili aktivisti. Mali by to robiť politici. Aj keď mám výhrady proti tomu, aby zmeny v politike robili aktivisti, zdá sa mi to byť logický krok,“ dodal Baránek.

Šeliga, ktorý dlhodobo kritizuje vládne strany za ekonomické prešľapy, korupciu a klientelizmus, preukázal svoj zmysel pre dvojaký meter, keď po oznámení svojho vstupu do Kiskovej strany banalizoval nezákonnú činnosť svojho budúceho predsedu. Ku Kiskovým daňovým kauzám Šeliga povedal, že prezident ho presvedčil tým, že po tom, ako ho finančná správa upozornila na nedostatky, svoje daňové úniky doplatil.

Podľa Šeligu Smer zneužíva fakt, že Kiska podal až 17 daňových opráv. “Povedal: Prepáčte, túto chybu naprávam. A s pozemkami pod Tatrami to isté.” Šeliga ďalej zdôraznil, že Kiska zubárovi Francovi pozemok vrátil. Nedodal však, že ho k tomu zaviazal popradský súd.