Úvod Politika Nový prieskum Gcore: Smer vysoko vedie, druhá SNS a tretia Sieť

Nový prieskum Gcore: Smer vysoko vedie, druhá SNS a tretia Sieť

Foto: archív

Agentúra Gcore zverejnila svoj tretí predvolebný prieskum verejnej mienky, v ktorom skúmala preferencie politických strán kandidujúcich v tohtoročných parlamentných voľbách.

Na webovej stránke www.gcore.sk uverejnila výsledky prieskumuzískaného výlučne verejným osobným opytovaním, pričom proporčne oslovila respondentov zo všetkých krajov SR. Prieskum realizovala v dňoch 1. 2. 2016 – 7. 2. 2016.

Respondentom bola položená otázka: “Ktorú z politických strán, kandidujúcich vo voľbách 5. marca 2016 do NR SR, by ste volili?

Z celkového počtu 1 014 oslovených respondentov 14,1 percenta nie je rozhodnutých a 21,2 percenta respondentov by nešlo voliť, zvyšných 64,7 percenta respondentov rozhodnutých voličov rozdelilo svoje preferencie nasledovne.

Na prvom mieste sa umiestnila strana Smer-SD s 39 percentami, druhú priečku obsadila Slovenská národná strana (9,1 percenta), tretia je Sieť s 8,4 percentami opýtaných, štvrté Kresťansko-demokratické hnutie (7,3 percenta).

Na piatej priečke by sa ocitol Most-Híd so 7 percentami, za ňou strana TIP so ziskom 5,7 percenta a do parlamentu by sa dostal aj politický tandem OĽaNO-NOVA (5,1 percenta).

Umiestnenie ostatných kandidujúcich strán si môžete pozrieť na grafe.

Vizualizácia: gcore.sk
Vizualizácia: gcore.sk