Úvod Z DOMOVA Od pondelka sa otvárajú maloobchody, múzeá, galérie či autoškoly. Na cestu do...

Od pondelka sa otvárajú maloobchody, múzeá, galérie či autoškoly. Na cestu do prírody medzi okresmi nebude treba test

Foto: archív

Od pondelka (19. 4.) bude na území SR umožnená návšteva maloobchodných predajní a prevádzok. V rámci uvoľňovania opatrení proti ochoreniu COVID-19 sa otvoria múzeá, galérie, knižnice, zoologické a botanické záhrady, kurzy autoškôl, plavárne i športoviská.

Potrebný bude test nie starší ako sedem dní. Všetky aktivity sú obmedzené od 5:00 h do 20:00 h. Vyplýva to zo súhrnu zmien v opatreniach, ktoré schválila vláda. Naďalej platí, že do obchodov a prevádzok na obstaranie nevyhnutných životných potrieb netreba test.

Ide najmä o potraviny, lieky a zdravotnícke prostriedky a pomôcky, hygienický tovar, drogériu, krmivá a ďalšie potreby pre zvieratá, zabezpečenie starostlivosti o deti a domáce zvieratá, ako aj doplnenie pohonných látok. Múzeá, galérie a výstavné siene môžu organizovať výlučne individuálne prehliadky. Hromadné podujatia sa povoľujú do šiestich osôb.

Na cestu do prírody medzi okresmi na základe uznesenia vlády nebude od pondelka potrebný negatívny test, rovnako tak aj v prípade individuálneho športu. Podmienka najviac sedemdňového negatívneho testu na COVID-19 bude len v prípade okresov vo štvrtom stupni varovania.

Od pondelka má byť umožnený aj pobyt na exteriérovom alebo interiérovom športovisku. Výnimka zo zákazu vychádzania pre pobyt v prírode vrátane individuálneho športu platí od 5:00 h do 20:00 h.