Úvod ZO ZAHRANIČIA Okamura vyzýva krajiny V4 na integráciu

Okamura vyzýva krajiny V4 na integráciu

Foto: archív

Predseda hnutia SPD Tomio Okamura je presvedčený, že Česko má najviac spoločných hodnôt s krajinami Vyšehradskej štvorky. Preto vyzýva štáty strednej Európy na silnejšiu integráciu. Vyzdvihuje predovšetkým spoločné záujmy štyroch krajín: Česka, Maďarska, Poľska a Slovenska. Spoločne vystupujú proti masovej migrácii, nadvláde Nemecka a multikulturalizmu.

Poznamenal, že krajiny strednej Európy chcú zabrániť svojej islamizácii a zachovať si osobitý európsky charakter, ale napríklad aj vytvoriť obranné a geopolitické spoločenstvo v priestore medzi Nemeckom a Ruskom. Okamura zároveň navrhuje, aby krajiny V4 vytvorili hospodárske spoločenstvo nezávislých štátov pre prípad, že sa západnú Európu nepodarí zachrániť a z EÚ „vzniknú Spojené európske emiráty“.

„Podobne ako v roku 1938 sa nemôžeme spoliehať na dnes už zdegenerovaný takzvaný Západ reprezentovaný Nemeckom a Francúzskom, ktoré s nami majú zlé úmysly. Sme pre ne len kolónia, v ktorej vidia odbytisko pre svoje šmejdy, lacnú pracovnú silu a miesto, odkiaľ môžu vysávať zisky. Budujme spoločne našu strednú Európu, ktorá sa ubráni pred islamom i veľmocami, ktoré by nám chceli diktovať,“ vyzval Okamura.