Úvod Z DOMOVA OĽaNO: Pokles našich preferencií je daň za koronakrízu

OĽaNO: Pokles našich preferencií je daň za koronakrízu

Foto: archív

Prieskumy neboli hnutiu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti nikdy príliš naklonené. Povedal to predseda poslaneckého klubu Michal Šipoš. Aktuálny pokles preferencií hnutia vníma ako daň za to, že prevzali vládnutie v čase nástupu koronakrízy, „počas ktorej je nevyhnutné prijímať nepopulárne a obmedzujúce opatrenia“.

Doplnil, že okrem boja proti korupcii je prioritou OĽaNO ochrana zdravia ľudí. „Neohrozíme zdravie ľudí len preto, že prijímanie opatrení je nepopulárne a môže ohroziť naše preferencie,“ podotkol Šipoš.

Na otázku, či premiér Igor Matovič stíha vykonávať funkciu predsedu hnutia i vlády odpovedal, že sa naplno venuje výkonu funkcie predsedu vlády. „Zodpovedne však pristupuje aj k otázkam, ktoré sa týkajú hnutia či poslaneckého klubu, na ktorom sa pravidelne zúčastňuje,“ uviedol.

Agentúra Polis Slovakia v prieskume, ktorý uskutočnila pre agentúru SITA v dňoch 19. až 22. decembra, namerala vládnemu hnutiu podporu 13,4 percenta. V minuloročných parlamentných voľbách mu odovzdalo svoj hlas 25,02 percenta voličov.